Audi sa teší z víťazstva Daniela Abta v Mexiku

foto: © FIA Formula E

Šéf tímu Audi Allan McNish pre Autosport prezradil, že mal z prvého víťazstva Daniela Abta i Audi vo Formule E obrovskú radosť. Nemci sa mohli radovať v Mexiku City. Abt prišiel o svoje prvé víťazstvo v sérii, ktoré dosiahol nedávno v Hongkongu, po diskvalifikácii pre nezrovnalosti v technickom preukaze vozidla.

Po víťazstve v Mexiku sa nič podobné neodohralo a tak si oslavy na pódiu mohol užiť aj McNish. „V niekoľkých posledných kolách som bol neskutočne nervózny a až päť kôl pred koncom som si uvedomil, ako veľa to pre nás znamená. Pre mňa osobne je to odlišná hra a to je veľmi pekné. Môžem vám povedať, že som bol na pódiu veľmi hrdý. Bola to emócia, ktorá ma prekvapila, pretože na pódiu som bol už veľakrát. Bol som na nás nesmierne hrdý.“

„Z Danielovho, ale aj z môjho pohľadu, je to veľmi dôležité. Daniel v Hongkongu vyhral, ale o víťazstvo prišiel a to nie vlastnou vinou. Urobili sme chybu. Jedným z veľkých povzbudení medzi treťou a štvrtou sezónou bolo zaistenie toho, aby sme mali dvoch silných pilotov.  Je skvelé, že týmto víťazstvom sa zbavil strašiaka z Hongkongu. Veľmi som sa za neho tešil,“ dodal trojnásobný víťaz Le Mans.