Audi smeruje do New Yorku s jasným cieľom. Chce získať tímový titul!

foto: Pavel Šimek (Motorsport Revue) – pavluv.racing

Tradícia pokračuje. Rovnako ako v predchádzajúcich sezónach, aj v tejto sa o šampiónovi rozhodne v záverečnom víkende ročníka. Už 14. a 15. júla budeme sledovať dvojitú New York E-Prix, pred ktorou si Audi určilo jasné ciele. Chce zabojovať o tímový titul a poraziť lídra – stajňu TECHEETAH.

Sezóna sa začala pred siedmimi mesiacmi v Hongkongu, kde sme sledovali takisto dvojité preteky. Štvrtý ročník uplynul veľmi rýchlo a v sobotu a nedeľu uvidíme posledné zápolenia na trati. Navyše, pôjde o posledné preteky Formuly E s aktuálnymi autami, keďže od ročníka 2018/19 budú na tratiach už len vozidlá druhej generácie.

aktuálnom poradí stráca Audi na čínsky TECHEETAH 33 bodov, takže šanca na titul ešte stále žije. Najmä, keď sa Audi v druhej polovici sezóny mimoriadne darí. Uvedomuje si to aj šéf stajne Allan McNish. „Po náročnom začiatku sezóny sme zostali pokojní a verili sme v samých seba. Veľmi tvrdo sme pracovalo na trati, ale aj doma v Neuburgu. Aj keď to bolo náročné, teraz ideme do New Yorku s jasným postojom a sústredením na zisk titulu.“

foto: Audi AG

Daniel Abt je momentálne na šiestom mieste a reálne bojuje o celkový tretí post. V minulom roku sa mu v New Yorku príliš nedarilo a jeho najlepším výsledkom bolo až štrnáste miesto. Teraz sa 25-ročný Nemec do USA veľmi teší. „Preteky sú priamo v centre mesta a to je jednoducho úžasné. Minuloročné preteky boli pre mňa veľmi nervózne. Počas prvého dňa išlo všetko dobre, bol som tretí. Pred cieľom však prišla porucha. V New Yorku by som teda rád zabodoval.“

Jeho tímový kolega a neúspešný obhajca titulu Lucas di Grassi je celkovo tretí a svoju pozíciu si chce udržať až do konca sezóny. „Farbu sme priznali až v druhej časti ročníka a získali sme viac bodov než ktorýkoľvek iný tím. Ak by sme zhrnuli preteky v Ríme, Paríži, Berlíne a Zürichu, tak by sme boli majstrami Európy!“ Brazílčan bude mať pred pretekmi v New Yorku o motiváciu navyše. Jeho manželka Bianca totiž minulý utorok priviedla na svet ich prvého syna Leonarda.

Podporou pre Audi bude počas oboch newyorských pretekov rezervný jazdec stajne Nyck de Vries, ktorému sa darilo počas nováčikovských testov. Tie privítal ešte začiatkom roka marocký Marrákeš.