Formula E by sa mohla do Anglicka vrátiť už v budúcej sezóne

Virgin - Londýn
foto: © FIA Formula E

Starosta regiónu West Midlands Andy Street pre Autosport prezradil, že rokovania v súvislosti s pretekmi Formuly E v Birminghame pokročili. Podujatie elektrickej série v anglickom meste by sme mohli sledovať už od budúcej sezóny.

Birmingham si pamätá tzv. Superprix, ktorá hostila v rozmedzí 80. a 90. rokov minulého storočia preteky Formuly 3000 a BTCC. „Od minulého roka rokujeme s predstaviteľmi Formuly E o pretekoch v Birminghame. Sme v pokročilej fáze rokovaní a zameriavame sa na dve veci. Chceme ukázať svetu meniacu sa tvár centra Birminghamu, ktoré dostalo v uplynulých rokoch nevídané investície.“

„Aj ja si spomínam na Superpix. Fotky a videá z týchto podujatí sa stali takmer súčasťou folklóru a pripomínajú nám, že tieto akcie stavali naše mesto do pozornosti. Chceme tým upozorniť aj na to, že tento región je lídrom v automobilových technológiách budúcich generácií. Ak by sme sa dohodli, tak by sa Formula E mohla predstaviť už na budúce leto na rovnakom okruhu ako Superpix,“ dodal Street.

Veľká Británia hostila posledné preteky elektrickej série v júli 2016 v Battersea Parku.