Hongkong E-Prix: Prvé preteky sezóny ovládol neoblomný Sam Bird

Pilot stajne DS Virgin Sam Bird sa stal víťazom prvých pretekov sezóny 2017/2018. Brit ovládol sobotné preteky a aj napriek penalizácii v podobe prejazdu boxovou uličkou s prehľadom dorazil do cieľa na prvom mieste. Na druhom mieste skončil Jean-Éric Vergne na Techeetah a tretiu pozíciu obsadil Nick Heidfeld na Mahindre.

Bird dostal trest za incident, ktorý sa odohral v boxoch. Víťaz dnešných pretekov pri pokuse vojsť do tímovej garáže nedobrzdil a takmer zrazil jedného z mechanikov. Okrem toho sa Bird na zajtrajšom štarte posunie o desať miest nižšie.

Na štvrtom mieste skončil pôvodne Maro Engel na Venturi, lenže kvôli prekročeniu hranice, ktorá určuje maximálny povolený výkon, klesol o desať miest nižšie. Vďaka tomu je na štvrtom mieste Nelson Piquet ml., ktorý tak zopakoval historicky najlepší výsledok Jaguaru vo Formule E, o ktorý sa vlani postaral Mitch Evans. Prvú päťku uzatvára Daniel Abt na Audi.

Povzbudivé je šieste miesto pre tím Andretti, o ktoré sa postaral António Félix da Costa. Za ním skončil nováčik Edoardo Mortara na Venturi. Do desiatky bodujúcich sa zmestili ešte ôsmy Alex Lynn na vozidle DS Virgin, deviaty Nicolas Prost na Renaulte a ďalší nováčik Luca Filippi, ktorý skompletizoval prvú desiatku..

Úradujúci šampión Lucas di Grassi skončil napokon až na sedemnástom mieste. Pilot Audi si hneď v úvode privodil poškodenie zadného zavesenia kolies a bol nútený zájsť do boxov omnoho skôr ako jeho konkurenti. V druhom aute tak musel myslieť predovšetkým na šetrenie energie. Šampión zo sezóny 2015/2016 Sébastien Buemi si štart nového ročníka zrejme takisto predstavoval inak. Po technických problémoch sa ocitol až na jedenástom mieste.

Z nováčikov sa najviac darilo spomínanej dvojici Mortara a Filippi. Kamui Kobajaši skončil na Adretti pätnásty, Neel Jani na Dragone po problémoch obsadil osemnáste miesto a André Lotterer na Techeetah preteky nedokončil.