Jazdci by nemali strácať čas kritizovaním FanBoostu, tvrdí šéf Formuly E Alejandro Agag

foto: © FIA Formula E

Prvý muž Formuly E Alejandro Agag tvrdí, že piloti by nemali strácať čas kritizovaním integrity hlasovania FanBoost. Španiel tak reagoval na „výbuch“ Daniela Abta, ktorý vo videu obvinil nemenovaných súperov z podvádzania. Pilot Audi sa za svoj výrok ospravedlnil. Informuje o tom Autosport.

Abt sa prostredníctvom videa na svojom YouTube konte vyventiloval, avšak po tom, ako jeho vyjadrenia prevzali a zverejnili viaceré médiá, video z účtu nemeckého pretekára zmizlo. Jeho kritiku na hlasovanie o FanBoost si môžete prečítať TU.

„Hlasovací systém FanBoost je neustále monitorovaný a kontrolovaný, aby dochádzalo ku kontrole užívateľov a aby boli výsledky dôveryhodné. Od prvej sezóny, kedy bol tento systém zavedený, ho neustále zlepšujeme. Po návrhoch od tímov sme pridali ďalšie úrovne autentifikácie hlasovacieho procesu. Za svojho obľúbeného jazdca hlasovalo viac ako milión fanúšikov a toto číslo stúpa spoločne s rastúcou popularitou série. Systém je veľmi spoľahlivý a jazdci by nemali strácať čas spochybňovaním platnosti FanBoostu,“ myslí si šéf Formuly E.

foto: © FIA Formula E

Proti hlasovaniu o FanBoost sa vyjadrilo už niekoľko pretekárov. Agag však tvrdí, že práve tento element je jednou z kľúčových častí série, pretože dáva fanúšikom možnosť čiastočne ovplyvniť dianie na trati. Šéf elektrickej série prezradil, že sa na Abta za jeho kritiku nehnevá.

„Nie je to prekvapujúce, že najviac hlasov o FanBoost získavajú najznámejšie mená, alebo tí, ktorí bojujú o titul ako Buemi, Vergne di Grassi, či Piquet. Fanúšikovia majú tendenciu hlasovať za jazdcov, ktorí sú na čele, chcú ovplyvniť zloženie pódia. Je takisto zaujímavé, ako sa hlasovanie mení v závislosti od krajín, v ktorých pretekáme. López bol hviezdou v Santiagu, pretože pochádza z Južnej Ameriky, rovnako aj Filippi, ktorému sa darilo v Hongkongu kvôli jeho väzbe na čínsky tím NIO,“ dodal Agag.