O vstup do niektorého z tímov sa zaujíma čínsky energetický gigant Envision

foto: © FIA Formula E

Energetický gigant Envision sa chce stať aktívnym partnerom niektorého zo súčasných tímov Formuly E. O plánoch spoločnosti s čínskym pozadím informuje e-racing365.

K dohode by malo prísť ešte pred ďalším ročníkom. V zákulisí sa dlho hovorilo o pôvodnom pláne, podľa ktorého sa mala táto spoločnosť stať technickým partnerom celej série. Podľa najnovších správ chce však Envision vstúpiť do niektorého z tímov, prípadne ho odkúpiť.

Na autosalóne v Ženeve prezradil ďalšie detaily vyýkonný riaditeľ spoločnosti Felix Žang. „Je absolútnou pravdou, že Envision má záujem o Formulu E, pretože je to skvelá platforma pre demonštrovanie našich schopností. Hľadáme možnú dohodu, ktorá by nás priviedla do Formuly E.“

„Zatiaľ nie je nič dohodnuté a nechcem hovoriť o konkrétnom tíme alebo tímoch. To, čo poviem, je, že na nás Formula E urobila dojem a chceme do nej dostať našu značku. Sme priemyselnou spoločnosťou, ktorá môže ponúknuť množstvo digitálnych riešení pre tímy Formuly E,“ dodal prvý muž spoločnosti Envision.

Tagy: