Nemecko - vlajkaDaniel AbtDátum narodenia: 13. december 1992
Miesto narodenia: Kempten, Nemecko
Bydlisko: Nemecko
Záujmy: PlayStation, poker, hudba, fitnes

Danielova rodina nemá od motoršportu príliš ďaleko. Jeho otec Hans-Jürgen je vlastníkom a šéfom tímu Abt Sportsline, ktorý pôsobí v súťaži DTM a okrem toho je jediným nemeckým tímom v sérii Formula E. Jeho strýko, Christian Abt, je pretekár a takisto pôsobil v DTM, kde absolvoval množstvo pretekov.

Daniel sa v motokáre ocitol prvýkrát ako šesťročný, okamžite však vyhral sedem podujatí. Veľmi rýchlo postupoval a uplatnenie si našiel v európskej sérii Formula 3, kde v roku 2011 absolvoval premiéru ako najmladší pretekár. Na pódiu skončil dovedna trikrát. O rok neskôr vo veku 21 rokov zaznamenal vo farbách Lotusu v sérii GP3 dve víťazstvá a sedem pódiových umiestnení. Titul mu unikol len o vlások. Rok 2013 strávil v súťaži GP2 vo farbách tímu ART.

Formula E

2014/2015 – Audi Sport ABT

Mladý nemecký pilot dosiahol svoj vrchol počas ePrix v Miami, kde obsadil tretie miesto. Podobný úspech v podobe piatej priečky zaznamenal v Moskve. Na konci sezóny mal na konte 32 bodov a obsadil konečnú jedenástu pozíciu.

2015/2016 – ABT Schaeffler Audi Sport

Daniel Abt strávil druhú sezónu vo Formule E po boku Lucasa di Grassiho v nemeckej stajni ABT. V priebehu ročníka však podával nevyrovnané výkony. Maximom boli dve druhé miesta v Berlíne a Londýne. Nazbieral 68 bodov, čo mu v konečnom hodnotení stačilo na siedmu pozíciu.

2016/2017 – ABT Schaeffler Audi Sport

Tretia sezóna bola pre mladého Nemca podobná ako tá predošlá. V celkovom hodnotení klesol o jednu priečku. Výrazne však najmä v závere sezóny pomohol svojmu tímovému kolegovi Lucasovi di Grassimu k zisku premiérového titulu.

2017/2018 – Audi Sport ABT Schaeffler

Posledná sezóna s vozidlami prvej generácie bola pre Abta zatiaľ najlepšou vo Formule E. Na konto si pripísal hneď dve víťazstvá a najmä to v Berlíne pred domácimi fanúšikmi bolo pamätné. Počas ročníka predviedol niekoľko perfektných súbojov s ostatnými pilotmi. Zaujímavé boli aj kontroverzie s kolegom Lucasom di Grassom. Sezónu ukončil na peknom piatom mieste.