Dátum narodenia: 27. december 1985
Miesto narodenia: Etterbeek, Belgicko
Bydlisko: Belgicko
Záujmy: hudba, fitnes

Jérôme d’Ambrosio podľahol motokáram v roku 1997. Už o rok neskôr súťažil v belgickej sérii Formula Renault. Vyhral tri belgické motokárové tituly, vrátane Formuly A – monackého juniorského motokárového pohára.

Belgičan sa počas svojho prvého ročníka vo Formule Renault stretol v tíme s bývalým pretekárom F1 Thierrym  Boutsenom. D’Ambrosio sa pripojil k tímu F1 Renault, kde hájil pozíciu vývojového pretekára v roku 2004. Okrem toho súťažil vo francúzskom šampionáte Formula Renault.

V nasledujúcich rokoch sa pohyboval medzi sériami Formula Renault 3.5 a Formula Master Series. Belgický pilot sa následne ocitol v GP2 v stajni DAMS. Pôsobil po boku Kamuia Kobajašiho v ázijskej sérii a v nasledujúcom roku už získal miesto plnohodnotného pretekára. Po zabezpečení si prvého triumfu v Monaku sa D’Ambrosio pripojil k stajni F1 Renault ako testovací pilot. Krátko na to sa stal súčasťou piatkových tréningov F1 v tíme Virgin Racing.

V roku 2011 absolvoval D’Ambrosio debut v F1 vo farbách Marussie. Belgičan preukázal vo svojej prvej sezóne vyrovnané výkony a jeho najlepším umiestnením bola štrnásta pozícia. Porazil aj svojho tímového kolegu Tima Glocka.  D’Ambrosio pôsobil v roku 2012 ako rezervný jazdec Lotusu v F1. Vo Veľkej cene Talianska 2012 nahradil v pretekoch Romaina Grosjeana, ktorý bol dištancovaný za nebezpečné manévrovanie počas belgických pretekov.

Formula E

2014/2015 – Dragon Racing

Jediné víťazstvo belgického pilota prišlo v Berlíne. Dve druhé miesta zaznamenal v oboch londýnskych pretekoch. Až do finálnej fázy úvodného ročníka patril k favoritom šampionát. Napokon však obsadil štvrté miesto so ziskom 113 bodov.

2015/2016 – Dragon Racing

D´Ambrosio sa rozhodol zostať v štruktúrach tímu Dragon Racing, kde súťažíl po boku Loica Duvala. Z jediného triumfu sa tešil v Mexiku. Nazbieral 83 bodov, čo mu stačilo na konečné piate miesto.

2016/2017 – Faraday Future Dragon Racing

Tretia sezóna bola pre Belgičana hotovou katastrofou. Nielenže neobhájil svoje pozície z predchádzajúcich sezón, ale klesol hlboko do poľa porazených. Je však potrebné dodať, že za nevýraznými výsledkami sa do veľkej mieri skrýva slabý monopost amerického tímu.

2017/2018 – DRAGON

Ani Štvrtá edícia nevyšla d´Ambrosiovi podľa predstáv. Najlepším výsledkom bolo prekvapujúce pódium v Zürichu, kde obsadil tretie miesto. Aj vďaka týmto bodom skončil napokon štrnásty. Jeho sezóna však bola poznačená častými kolíziami.