Holandsko - vlajkaRobin FrijnsDátum narodenia: 7. august 1991
Miesto narodenia: Maastricht, Holandsko
Bydlisko: Belgicko
Záujmy: hudba, fitnes

Robin Frijns, rovnako ako mnoho jeho súperov, začal svoju kariéru ako malý chlapec v motokárach. Získal niekoľko juniorských titulov, neskôr aj prvenstvá v európskej Formule BMW, v súťaží Formula Renault 2.0 Eurocup a v roku 2012 aj primát vo Svetovej sérii Renault 3.5.

Holandský pretekár a víťaz podujatia GP2 preukázal svoj nesporný talent počas testovania s tímami Sauber a Red Bull Racing počas testov mladých pilotov F1 v Abú Zabí. V roku 2013 sa stal oficiálnym testovacím pilotom Sauberu a čiastočne bojoval v GP2, kde raz zvíťazil a získal ďalšie dve pódiové umiestnenia. Neskôr sa Frijns v roku 2014 stal testovacím pilotom stajne Caterham.

Frijns okrem Formuly E pôsobí aj v sérii Blancpain GT po boku tímového kolegu Laurensa Vanthoora v belgickej stajni W Racing Team.

Formula E

2015/2016 – Amlin Andretti

Mladý Holanďan strávil ročník po boku jedinej ženy v štartovom poli, Švajčiarky Simonou de Silvestrovou. Svoj nesporný talent dokázak predovšetkým v Uruguaji, kde skončil druhý. V konečnom hodnotení nazbieral 45 bodov, čo mu stačilo na šieste miesto.

2016/2017 – MS Amlin Andretti

Frijns absolvoval svoju druhú sezónu v elektrickej sérii v tíme Andretti. Na pódium to síce najmä pre slabé auto nedotiahol, ale obsadil solídne trináste miesto v celkovom hodnotení.