Dátum narodenia: 9. január 1987
Miesto narodenia: Roehampton, Veľká Británia
Bydlisko: Veľká Británia
Záujmy: hudba, fitnes

Sam Bird sa na motokárovej scéne prvýkrát objavil v roku 2002. Vyskúšal si pôsobenie v Európe, vrátane podujatí ICA Garda Cup a Federation Cup. Vďaka štipendiu sa Bird mohol predstaviť v otváracej sezóne série Formula BMW v stajni Carlin Motorsport. Ročník uzavrel s tromi víťazstvami a bol jedným z najlepších nováčikov.

Bird zostal v súťaži Formula BMW aj počas nasledujúceho ročníka a v celkovom hodnotení skončil druhý. Brit sa ocitol aj v užšom výbere nominovaných na ocenenie Mladý pilot roka v ankete McLaren Autosport BRDC.

Po mnohých rokoch vo Formule Renault a britskej F3 sa Bird ocitol v tíme F1 Williams, kde mal za úlohu zúčastňovať sa aerodynamického vývoja. V Abú Zabí jazdil počas testov mladých pretekárov vo farbách Mercedesu. Naposledy Bird súťažil v sérii GP2, kde mu titul ušiel len veľmi tesne. S tímom Russian Time päťkrát vyhral a v celkovom poradí skončil druhý.

Formula E

2014/2015 – Virgin Racing

Bird dosiahol počas úvodného ročníka dva triumfy. Prvý prišiel v Malajzii a druhý v posledných pretekoch v Londýne. Brit nedokončil tri ePrix. So ziskom 103 bodov obsadil konečné piate miesto.

2015/2016 – DS Virgin Racing

Britský pilot pokračoval aj počas druhej sezóny v tíme DS Virgin Racing. Patril k lídrom šampionátu. Jediné víťazstvo si pripísal v argentínskom Buenos Aires. V konečnom hodnotení obsadil tretie miesto so ziskom 88 bodov.

2016/2017 – DS Virgin Racing

Bird zažil ďalšiu vydarenú sezónu vo farbách Virginu. V ročníku dosiahol dva triumfy a celkovo štyrikrát sa postavil na pódium pre najlepších. Vďaka tomu sa v celkovom hodnotení ocitol na štvrtom mieste, len päť bodov za tretím Felixom Rosenqvistom.

2017/2018 – DS Virgin Racing

Štvrtá sezóna bola pre Brita zatiaľ tou najvydarenejšou. Až do posledného víkendu bojoval o titul s neskroším šampiónom Jean-Éricom Vergnom. Napokon ročník uzavrel na treťom mieste s dvomi víťazstvami na svojom konte.