Premiéra I-Pace eTrophy v Berlíne prebehne s Alejandrom Agagom za volantom

foto: © FIA Formula E

Nedávno sme sa dozvedeli, že 19. mája v Berlíne prebehne premiérová predvádzacia jazda podpornej série I-Pace eTrophy, kde budú súťažiť tieto modely Jaguaru. Nemeckým fanúšikom sa za volantom predvedie šéf Formuly E Alejandro Agag.

Prvá zmienka o tejto podpornej sérii sa datuje k septembru minulého roka. Diváci si ju budú môcť vychutnať od budúceho ročníka. „Som poctený, že budem môcť riadiť pretekárske vozidlo v Berlíne. Je to vzrušujúci deň nielen pre Jaguar, ale aj pre Formulu E. Keď sme zahájili túto sériu, tak som povedal, že sa chcem predstaviť za volantom. A o osem mesiacov neskôr sa tak stane. Tento pohľad do budúcnosti bude výnimočným momentom pre šampionát, pretože hľadíme na budúcu generáciu elektrických pretekov,“ povedal Agag.

Šéf tímu Jaguar vo Formule E James Barclay je jedným z hlavných postáv novej podpornej série. „Tešíme sa, že prvou osobou za volantom pretekárskeho vozidla eTrophy bude práve Alejandro. On bol veľkým podporovateľom Jaguaru pri vstupe do Formuly E. Jaguar sa k pretekom vracia s misiou „Race to Innovate“. Pre nás je to ďalší krok k elektrifikácii.“