Bolo to úžasné, hodnotí rok 2018 športový riaditeľ BMW Jens Marquardt

Jens Marquardt

BMW zažilo parádny vstup do Formuly E. Bavori zvíťazili hneď vo svojich prvých pretekoch série v Rijáde zásluhou Antónia Félixa da Costu. Podobne by chceli pokračovať aj v roku 2019.

Športový riaditeľ Jens Marquardt pre oficiálny web nemeckého konštruktéra prezradil, že končiaci sa rok bol mimoriadne pestrý. „Tento rok bol pre BMW Motorsport veľmi intenzívny. Vyzdvihol by som veľké víťazstvá: dvojitý triumf BMW M6 v GT3 na 24-hodinových pretekoch na okruhu Spa-Francorchamps, prvé víťazstvo pre BMW M8 GTE v Spojených štátoch, víťazstvo vo Veľkej cene Macaa či triumf Tima Glocka v DTM na okruhu Hockenheimring po epickom súboji s Garym Paffettom. Víťazstvo Antónia Félixa da Costu v našich premiérových pretekoch Formuly E bolo úžasné. BMW ešte len vstupuje do plne elektrických pretekov a vyhrali sme hneď na prvý pokus. V tomto roku sme tak prepisovali našu históriu. Zažili sme veľké veci.“

Mohlo by vás zaujímať:

Už prvý pretekársky víkend vo Formule E priniesol BMW premiérové víťazstvo zásluhou Portugalčana da Costu. „Prvé preteky s novým autom sú vždy vzrušujúce, najmä keď si uvedomíme, že to bol náš historický debut vo Formule E. Je to naša prvá sezóna v elektrickom motoršporte. Znamená to aj návrat k pretekom jednosedadlových áut, kde sme chýbali takmer desať rokov. Už po testoch sme mali dobré pocity. Dúfali sme, že naše pohonné ústrojenstvo by mohlo byť konkurencieschopné už od začiatku. Otváracie preteky v Rijáde to potvrdili. António Félix da Costa získal pole position a následne vyhral prvé preteky Formuly E pre BMW i Andretti Motorsport. To je skvelý spôsob, ako uzavrieť rok 2018 a perfektný štart pre náš projekt Formuly E.“

António Félix da Costa

„Som veľmi hrdý na celý tím, ktorý za týmto úspechom stojí. Viem, koľko vášne a odhodlania do toho každý vložil. V porovnaní s ostatnými konštruktérmi je zapojenie BMW vo Formule E organizované inak. Projekt Formuly E znamenal úzku spoluprácu medzi vývojármi z oddelení motoršportu a produkcie. Ešte výnimočnejšie je to, že tí istí ľudia, ktorí vyvinuli e-komponenty pre našu pohonnú jednotku Racing eDrive01, pracujú aj na budúcich pohonných jednotkách BMW Group. Výsledok je extrémne efektívny, vysokovýkonný elektromotor BMW i, ktorý sme videli v prvých pretekoch, stačí na víťazstvo. Na trati sme mohli vidieť, že BMW je jedným zo svetových lídrov v oblasti elektromobility. Tento úspech dodáva veľké povzbudenie pre našich vývojárov. Teraz chceme pokračovať v tomto duchu,“ dodal Marquardt.