Trojnásobný šampión Renault sa v New Yorku rozlúči s Formulou E, vystrieda ho Nissan

foto: Pavel Šimek (Motorsport Revue) – pavluv.racing

Počas víkendových pretekov v New Yorku budeme sledovať rozlúčku Renaultu s Formulou E. Francúzi jasne ovládli prvé tri ročníky, v ktorých sa tešili z tímových titulov. Šampiónom v žlto-modrých farbách sa stal v druhej sezóne Sébastien Buemi. Po štyroch sezónach Formuly E bude Renault vystriedaný svojím partnerom z aliancie – Nissanom.

Švajčiar v minulej sezóne newyorské podujatie vynechal, teraz si bude zvykať na nový okruh, ktorý oproti tomu vlaňajšiemu prešiel miernymi zmenami. „Neviem sa dočkať pretekov, ktoré som minule vynechal. Dostanem šancu spoznať zaujímavý okruh umiestnený v dokonalom prostredí. Tento víkend poslednými pretekmi pre Renault otočíme list. Posledné preteky v tíme absolvuje aj Nico. Dáme do toho všetko, aby sme to ukončili štýlovo. Cieľ je jasný: chceme bojovať o víťazstvo,“ dodal priebežne štvrtý Buemi.

Na druhej strane, Nicolas Prost bodoval v oboch minuloročných pretekoch. S Renaultom sa po víkende rozlúči. Jeho ďalšie smerovanie zatiaľ nie je jasné „S Renaultom som bol od začiatku jeho dobrodružstva vo Formule E. Zúčastnil som sa na všetkých pretekoch a tento víkend ukončí štyri fantastické roky. Aj tak som však očakával lepší ročník. Úžasné tri tímové tituly sme si nesmierne užili. Ja sa teším aj z mojich troch víťazstiev a troch pole positions. Veľmi veľa pretekov sme spolu vyhrali. Preto chcem skončiť vysoko.“