Žrebovanie kvalifikačných skupín sa od sezóny 2018/19 nadobro končí

foto: © FIA Formula E

Od sezóny 2018/19 už nebudeme sledovať žrebovanie kvalifikačných skupín, s ktorým dlhodobo nesúhlasia viacerí zúčastnení. Skupiny budú súce opäť vytvorené na základe postavenia pilotov v šampionáte, avšak s tým, že najlepší jazdci sa na trať dostanú ako prví. Keďže od budúceho ročníka budeme mať na rošte až jedenásť tímov, maximálny počet áut v každej zo skupín dosiahne hranicu šiestich vozidiel. Informuje o tom e-racing365.

Momentálne sú skupiny zostavované podľa aktuálneho poradia jazdcov. Žrebuje sa však poradie jednotlivých skupín na trati. Do Super Pole sa od budúcej edície prebojuje až šesť najrýchlejších jazdcov z kvalifikácie. Podľa jazdca Venturi Mara Engela bude dianie na trati vďaka týmto zmenám atraktívnejšie. „Po štvrtej sezóne, ktorá je oproti tretej posunom vpred, je to pozitívny krok. Lídri šampionátu budú mať počas celej sezóny istú nevýhodu.“

Tímy už nebudú mať k dispozícii jedného žolíka na kľúčový hardvér ako MGU, meniče a prevodovky. V tejto sezóne môže každá stajňa vymeniť tieto komponenty beztrestne. V novej sezóne budú mať všetky stajne k dispozícii len dve jednotky MGU, dva meniče a dve prevodovky na celý ročník. Ak tieto počty nebudú stačiť niektorému z pilotov a tímov, nasledovať bude penalizácia v podobe posunu na štarte až o dvadsať miest.