Formula E v Battersea Parku?

Londýn - mapaPredbežné hlasovanie o londýnskych pretekoch v oblasti Battersea Park v júni 2015 prebehne na budúci týždeň. Miestni predstavitelia budú hlasovať o tom, či sa spomínaná udalosť bude môcť konať v zmienenej časti britskej metropoly. V prípade, že bude rozhodnutie kladné, konečné slovo bude mať rovnaká komisia na konci októbra.

Prvé preteky v Londýne

Spoločnosť Wandsworth zaoberajúca sa životným prostredím bude mať v tejto veci dôležité slovo. Jej hovorca Jonathan Cook povedal: „Veci sa majú momentálne tak, že návrh je na stole a členovia rady sa vyslovia za alebo proti podpore tejto myšlienky. Je tu stále množstvo práce, ktorú pred konečným rozhodnutím, musíme vykonať Je to veľmi dôležité, pretože ak to bude schválené, tak pôjde o vzrušujúce celosvetové podujatie.“

„Je jasné, že by sme nemohli podporiť návrh, ktorý by spôsobil poškodenie štruktúry parku a jeho dôležitých historických a pamiatkových súčastí. Takisto nemôže dôjsť k nevyhnutnému alebo neopodstatnenému vyrušeniu miestnych obyvateľov a ľudí, ktorí majú z parku potešenie,“ pokračuje Cook. Spoločnosť Wandsworth potvrdila, že skúšobná jazda Lucasa di Grassiho na monoposte Spark-Renault SRT_01E nevyvolala žiadne sťažnosti zo strany miestnych obyvateľov.

Medzitým bola zverejnená aj približná mapa monackého podujatia.

Monako - mapa

 

 

 

 

 

Zdroj: Autosport

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *