ABB bude dodávať technológiu a infraštruktúru pre rýchlonabíjanie vozidiel Gen3

foto: Formula E

Titulný sponzor Formuly E, spoločnosť ABB, bude dodávať technológiu a infraštruktúru pre rýchlonabíjanie vozidiel Gen3. V priebehu týždňa o tom informoval oficiálny web šampionátu.

Švédsko-švajčiarsky gigant v oblasti rýchlonabíjania bude úzko spolupracovať s dodávateľom batérií pre vozidlá Gen3, ktorým bude britská spoločnosť Williams Advanced Engineering. Nové monoposty sa dostanú k slovu o dva roky, ak pôjde všetko podľa plánov. Podľa zákulisných informácií sa už spolupráca medzi spomenutými stranami začala a v prvom kvartáli budúceho roka sa očakávajú prvé testy.

Prvé testy vozidiel tretej generácie prebehnú v septembri 2021, ešte pred ich dodaním konštruktérom v januári 2022. Autá musia byť pripravené v auguste 2022. Kým tendre týkajúce sa pneumatík a batérií sú plne v rukách Medzinárodnej automobilovej federácie, rýchlonabíjanie a dodávka energie sú plne v moci Formuly E.

Rýchlonabíjanie Gen3 by malo prebehnúť do 30 sekúnd, raz v priebehu pretekov. Zatiaľ nie je jasné, ako presne bude rýchlonabíjanie prebiehať a ďalšie detaily týkajúce sa tejto stránky veci sa dozvieme zrejme až koncom budúceho kalendárneho roka.

Očakáva sa predĺženie zmluvy medzi Formulou E a ABB na ďalších päť rokov.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *