Abt po škandále a konci v Audi nevylučuje svoj odchod z motoršportu

Daniel Abt
foto: Formula E

Daniel Abt patril donedávna k štartovému poľu Formuly E, kde hájil farby továrenského tímu Audi. Po nedávnom škandále a následnom odchode z tímu zažíva nemecký pilot zvláštne obdobie. V podcaste Reden am Limit prezradil, čo plánuje v budúcnosti.

Abt skončil v Audi po tom, ako sa vo virtuálnych pretekoch série Race at Home Challenge nechal tajne nahradiť profesionálnym e-hráčom. On sám to vysvetľoval ako vopred vymyslený žart, ktorý mal byť hneď po pretekoch odhalený, veci sa však vyvinuli úplne inak. Audi s ním rozviazalo zmluvu a teraz si rodák z Kemptenu hľadá nový angažmán.

„Som samostatne zárobková osoba. Nie som nezamestnaný a nikdy predtým som nebol. Prišiel som o jednu prácu. Ale nie som nezamestnaný,“ prezradil pretekár, ktorý vlastní spoločnosť Abt Lifestyle. „Mám v hlave jednu alebo dve témy, ktorým sa môžem venovať. Stále tu mám svoju spoločnosť a svojich zamestnancov. Jestvuje mnoho kanálov a vecí. A ja som stále tá istá osoba ako predtým.“

Daniel Abt si zaslúži miesto vo Formule E, myslí si Lucas di Grassi

Abt naznačil, že jeho budúcnosť by nemusela byť spojená s motoršportom. „Ak by prišla veľká príležitosť, tak samozrejme. Bol by som hlúpy, keby som povedal, že to nechcem a zatváram pred tým dvere. Ale na druhej strane, nebudem robiť nič, aby som bol v motoršporte. Nechcem v ňom byť len preto, aby som v ňom bol, ak to nebudem robiť so srdcom.“

„To, čo sa v mojom živote udialo, vnímam ako zlom. Ale v porovnaní s tým, čo sa deje ľuďom dennodenne, je to nič. Je to niečo, s čím sa musím vyrovnať, ale pri pohľade na moje okolie musím byť šťastný každý deň. Vo svete je mnoho iných dôležitých tém,“ dodal bývalý pretekár Audi.

Audi má náhradu za Abta, Rast by mohol testovať už na budúci mesiac

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *