ABT Sportsline sa stal druhým potvrdeným tímom Extreme E

foto: Extreme E

Predstavitelia série Extreme E dnes potvrdili, že druhým tímom, ktorý uvidíme na štarte nového projektu, bude ABT Sportsline. Ten získal vlani s továrenským tímom Audi tímový titul vo Formule E a bol aj pri titule Lucasa di Grassiho v roku 2017. Nemecká spoločnosť, ktorá sa zameriava na vylepšenia vozidiel skupiny Volkswagen, má na konte množstvo úspechov či už v DTM alebo vo Formule E.

„ABT Sportsline bol jedným z prvých tímov, ktoré pred šiestimi rokmi vstúpili do Formuly E. Veľmi sa teším, že je to takisto jeden z prvých tímov v Extreme E. Je to zoskupenie, ktoré má množstvo úspechov z Formule E a DTM a iných špičkových šampionátov. Jedinečná výzva, ktorú rôznymi prostrediami ponúka Extreme E, prinesie skvelé inžinierske kroky a riešenia. Neviem sa dočkať, ako sa s týmito výzvami popasujú,“ povedal zakladateľ a šéf Formuly E, a takisto operačný partner Extreme E Alejandro Agag.

Mohlo by vás zaujímať:

Šampionát Extreme E ukázal svetu svoje elektrické SUV! (FOTO+VIDEO)

ABT Sportsline je druhým ohláseným tímom po Venturi, ktoré sa k šampionátu pripojilo už skôr. Nemecká stajňa sa svojho elektrického off-roadového SUV dočká v marci 2020. Šampionát štartuje v januári 2021 a na štarte uvidíme dvanásť tímov. Každý z nich vstúpi do súťaže s jedným vozidlom.

„Každý v ABT Sposrtsline miluje súťaž, inovácie, elektromobilitu a posúvanie hraníc vo svete motoršportu. Preto sme boli jedným z prvých tímov vo Formule E ešte v roku 2013. A preto sme sa rozhodli, že sa pripojíme k rodine Extreme E už v tejto počiatočnej fáze. Veríme tomuto konceptu, či už z pohľadu pretekov alebo z hľadiska marketingového potenciálu,“ nechal sa počuť šéf tímu Hans-Jürgen Abt.

TIP: Sledujte nás na Instagrame