Adrian Newey a Jean-Éric Vergne spoja sily v Extreme E (Video)

Adrian Newey a Jean-Éric Vergne
foto: Veloce

Adrian Newey a Jean-Éric Vergne predstavili tím Veloce Racing, s ktorým vstúpia do pripravovanej série Extreme E. Ako je známe, šampionát sa v roku 2021 predstaví v tých najnehostinnejších oblastiach naše planéty.

Tím Veloce Racing, ktorého spoluzakladateľom je sesterská organizácia Veloce Esports, spojí dve výrazne osobnosti svetového motoršportu. Adrian Newey je jedným z najprominentnejších a najuznávanejších dizajnérov F1 a je jedným zo spoluzakladateľov novej stajne. Rovnaký post v tíme zastáva aj čerstvý dvojnásobný šampión Formuly E a pilot DS TECHEETAH Jean-Éric Vergne. Okrem tejto dvojice stoja za novým zoskupením traja talentovaní komerční magnáti Daniel Bailey, Rupert Svendsen-Cook a Jack Clark. Zostavu dopĺňajú Harrison Newey, Darryl Eales a Andy Webb, ktorý pôsobil v niekdajšom tíme Marussia v F1.

Táto zaujímavá skupina sa púšťa do extrémne náročného projektu. „Sme nadšení, že môžeme predstaviť tím Veloce Racing a rovnako tak aj náš vstup do Extreme E,“ povedal Newey. „Je to vynikajúca platforma, ktorá upozorňuje na potrebu činov pred čoraz výraznejšou klimatickou zmenou. Veloce bude zohrávať aktívnu úlohu pri viacerých projektoch šampionátu a bude sa čo najviac snažiť o regeneráciu miestneho životného prostredia. Takisto veríme, že vodík bude možným palivom budúcnosti. Sme hrdí, že budeme súčasťou Extreme E a že sa budeme môcť podieľať na využití vodíka v nasledujúcich generáciách SUV.“

„Mediálny model je zajedno so súčasným ponímaním a obsah bude vzrušujúcou zmesou pretekov naživo a prvkov dokumentov, ktorá bude publiku prezentovaná bezprecedentným spôsobom. Všetci vo Veloce Racing majú pre preteky, súťaženie a pokrokové technológie veľkú vášeň. Rovnako tak chceme čeliť environmentálnym výzvam, ktorým čelí celý svet. Z našej účasti v Extreme sa preto neskutočne tešíme a nevieme sa dočkať štartu,“ dodal legendárny dizajnér F1, ktorý sa preslávil predovšetkým v stajni Red Bull.

Aj Vergne, ktorý svoj vstup do šampionátu avizoval skôr, sa na nové výzvy teší. „Je to ďalší veľký krok pre Veloce. Vždy som veril víziám Alejandra Agaga a verím aj v úspech Extreme E. Pre mňa bolo od prvého momentu, keď som uvidel koncept súťaže, jasné, že chcem byť súčasťou série. Spoločne s ďalšími spoluzakladateľmi sme pracovali neuveriteľne tvrdo, aby sa to mohlo uskutočniť.“

Zatiaľ poznáme mená štyroch tímov, ktoré vstúpili do tejto nevšednej pretekárskej kategórie – Venturi, Abt, HWA a Veloce. Prvé preteky vznikajúceho šampionátu privíta Grónsko.