Agag: Bez aktuálnej pandémie sme v Extreme E mohli mať jedného alebo dvoch konštruktérov

foto: Extreme E

Extreme E sa pripravuje na svoju premiérovú sezónu, ktorá odštartuje začiatkom budúceho kalendárneho roka. Ani vznikajúcemu šampionátu sa nevyhýba kríza spôsobená aktuálnou pandémiou.

Zakladateľ a šéf projektu Alejandro Agag v rozhovore pre e-formel.de prezradil, ako aktuálna kríza zasahuje Extreme E. „Myslím si, že v prvej sezóne nebudeme mať na palube ani jedného konštruktéra. Keby sme tu nemali COVID, tak by sme podľa mňa mali jedného alebo dvoch výrobcov. Takto však čakajú a uvidia, ako sa rozhodnú.“

Pre Španiela to nie je nová situácia, pretože niečo také zažil aj s Formulou E. „Je to podobné. V prvej sezóne konštruktéri sledovali, či by bol pre nich tento šampionát dobrou možnosťou. Až potom sa rozhodujú. Podľa mňa je pravdepodobné, že v druhej sezóne sa k nám niekoľko konštruktérov pridá.

Agag na záver doplnil, že začiatok premiérovej sezóny sa môže odložiť. Pôvodne plánované preteky v Senegale sa môžu z druhej polovice januára presunúť na február. V tejto chvíli je však všetko nejasné, pretože situácia okolo COVID-19 sa mení každý deň.

Extreme E odštartuje o čosi neskôr, ale hlási novinku – hyperboost

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *