Agag: Chceli by sme päť alebo šesť pretekov, možno aj za zatvorenými dverami

Alejandro Agag
foto: Formula E

Formula E chce v tejto sezóne ešte päť alebo šesť pretekov, ktoré by sa mohli odohrať za zatvorenými dverami. V podcaste Autosportu to povedal zakladateľ a predseda šampionátu Alejandro Agag.

V aktuálne prerušenom ročníku máme za sebou päť pretekov v štyroch mestách, keďže Rijád hostil dvojitú E-Prix. Podľa športových pravidiel Formuly E musí mať sezóna minimálne šesť podujatí, aby mohla byť kvalifikovaná ako šampionát. Momentálne sa počíta s pretekmi v Berlíne, New Yorku a Londýne. Ani v týchto prípadoch to však nie je isté a posun v termínoch je takmer istý.

Agag preto počíta s tromi ďalšími podujatiami. „Pre nás by bolo skvelé, keby sme sezónu mohli uzavrieť viacerými pretekmi. To je náš cieľ. Podarí sa nám to? To nevieme. Práve teraz sa zdá, že zrejme alebo možno áno. Mali by sme byť schopní jazdiť v júli, auguste a septembri. Takže preteky by mohli byť organizované počas týchto mesiacov.“

Formula E uvádza novú e-športovú sériu s atraktívnym formátom virtuálnych pretekov! (Video)

„Myslím si, že päť alebo šesť pretekov v Európe alebo jedno podujatie v Jakarte či Soule je v tejto chvíli uskutočniteľný plán a je to aj náš cieľ. So všetkými týmito mestami máme veľmi blízky vzťah. Po celý čas sme v kontakte a všetko je v podstate o rok odložené,“ pokračuje Španiel.

„Ak by sme šli do Jakarty a Soulu, bolo by to komplikovanejšie. My to chceme a môžeme to skúsiť. Najmä Soul by bol pre nás veľmi dôležitý, pretože čísla tamojších prípadov výrazne klesli. Otázne však je, či tam budeme môcť všetci odletieť a vrátiť sa bez problémov s karanténou a tak ďalej. Vo veľkej miere to bude závisieť od aktuálne situácie s povoleniami,“ vysvetľuje Agag.

Formula E sa vo svojej podstate príliš nespolieha na predaj lístkov a jej ekonomický model na tom nie je postavený, čo je v týchto časoch výhoda. Preto sú v hre aj preteky za zatvorenými dverami. „Veľkou výhodou nášho modelu je, že nie sme závislí od príjmov z predaja vstupeniek, takže môžeme mať preteky aj bez verejnosti. Sme flexibilní, môžeme ísť na miesta, kde nie je verejnosť a možno tak aj spravíme. Podľa mňa sme v dobrej pozícii.“

Nástup vozidiel Gen3 je ohrozený, tendre potrvajú o čosi dlhšie

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *