Agag: Dúfame, že sezóna bude pokračovať v Berlíne, jej zvyšok prebehne zrejme mimo miest

foto: Formula E

Aktuálna sezóna Formuly E je prerušená a zakladateľ série Alejandro Agag verí, že reštart by mohol nastať v júni v Berlíne. Informuje o tom Speedweek s odvolaním sa na Gazzetta dello Sport.

Preteky na bývalom berlínskom letisku Tempelhof sú naplánované na 21. júna, to je však vzhľadom na šíriaci sa koronavírus veľmi nepravdepodobný termín reštartu sezóny. Pretekom okrem samotného vírusu bránia aj rôzne reštrikcie a obmedzenia. „Preteky v Berlíne udržujeme naďalej v kalendári ako prejav nádeje, že sa to všetko čoskoro opäť začne,“ hovorí zakladateľ a predseda série Alejandro Agag.

Formulu E tlačia rôzne termíny, preto by bol berlínsky reštart veľkým vyslobodením. „Po reštarte v Berlíne by sa malo uskutočniť ďalších šesť alebo sedem pretekov, nie však na mestských okruhoch, ale na permanentných tratiach. Tam sa dajú preteky zorganizovať v krátkom čase,“ pokračuje Španiel.

Pôvodne plánovaný koniec sezóny bol naplánovaný na 26. júla. Už v tejto chvíli je však zrejmé, že koniec aktuálneho ročníka bude posunutý na neskorší termín. Aj v tomto smere však jestvujú jasné hranice. „Sezóna sa musí skončiť v septembri, aby sme mohli naplánovať ďalší ročník,“ dodáva Agag.

Formula E posúva nástup nového auta Gen2 Evo od sezóny 2021/2022

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *