Agag o Hongkongu: Môže to byť jedno z najväčších podujatí na svete

piloti - Hongkong - loď

V úvodných pretekoch sezóny triumfoval po dramatickom priebehu minuloročný šampión Sébastien Buemi (viac v tomto článku). Šéf Formuly E Alejandro Agag verí, že sa z Hongkong ePrix môže stať jedno z najväčších motoršportových podujatí na svete. Počas víkendu nezabudol pochváliť organizačný tím.

Obojstranná spokojnosť

„Myslím si, že odviedli neuveriteľnú prácu a latku posunuli naozaj veľmi vysoko nielen pre ďalšie preteky alebo pre motoršport ako taký. Toto podujatie je jedno najšpičkovejších na svete, nielen v rámci Formuly E, ale aj v celom motoršportovom svete. Organizovanie mestských pretekov je veľmi náročné. Myslím tým preteky vo veľkých svetových mestách ako Hongkong. Pracuje na tom množstvo ľudí, takže je to o to náročnejšie,“ hodnotí Agag.

Pozitívnej reakcie sme sa dočkali aj od generálneho riaditeľa sponzora HKT Alexa Arenu. „Hongkong je veľmi živý a rušný. Takýto druh podujatia v srdci Hongkongu sa hlboko vrýva do nášho ducha, pretože na status medzinárodného mesta tu máme len zopár svetových podujatí. Sme naozaj šťastní. Je to skvelá časť roka na usporiadanie pretekov a dúfame, že to tak zostane natrvalo.“

Hongkong zaujal aj miestnych divákov, o ktorých bezpečnosť sa starali práve organizátori. „S prípravami sme spokojní. Celý tím pracoval extrémne tvrdo predovšetkým v centrálnej oblasti. Nechali sme si na to málo času, aby sme čo najviac znížili dopad na premávku. Tím odviedol skvelú prácu pri príprave trate. Veľmi si vážim ľudí, ktorí s nami spolupracovali, takisto sponzorov, ale predovšetkým môj tím, ktorý ma viedol dňom aj nocou. Odviedli skvelú prácu, s ktorou som veľmi spokojný,“ dodal Alan Fang, generálny riaditeľ spoločnosti Formula Electric Racing Hong Kong.

Zdroj: FIAFormulaE.com, foto: Adam Warner (LAT)