Agag: Rím sa spomínal už pred piatimi rokmi, je to splnený sen

foto: © FIA Formula E

Šéf Formuly E Alejandro Agag na dnešnej tlačovej konferencii pred zajtrajšou Rím E-Prix priznal, že podujatie v Taliansku je preňho splneným snom.

Večné mesto je osemnástym dejiskom, ktoré hostí preteky Formuly E. „Rím bol prvým mestom, kde mala Formula E jazdiť. To je fakt. Bolo tu množstvo médií. Pred piatimi rokmi sme zorganizovali tlačovú konferenciu. Bol tu prezident FIA Jean Todt a šéf talianskeho motoršportu Angelo Sticchi Damiani, keď sme snívali o týchto pretekoch. Dnes sa nám to konečne podarilo,“ prezradil Agag.

Jean Todt pripomenul, že organizovať preteky v mestách nie je jednoduché. „Myslím si, že ľudia podceňujú, aké náročné je organizovať preteky Formuly E vo veľkom meste. Nikto by to nemal brať ako samozrejmosť. Každý by sa mal poďakovať tým, ktorí sa o to pričinili – začnime starostami. Pred piatimi rokmi sme ohlásili preteky v Ríme. Potom však starosta nemal odvahu povedať – tak poďme do toho.“

„Starostovia na seba berú túto zodpovednosť. Podľa mňa je to veľmi inteligentné rozhodnutie. Nie je to však jednoduché, pretože musíte na istý čas zablokovať mesto a pripraviť bezpečný okruh. Je to veľmi špecifická kategória pretekov a podľa mňa je to mimoriadne obdivuhodné,“ dodal prezident FIA.