Agag: Zajtra sa chcem stretnúť s tímami a vyriešiť kolíziu s WEC

Alejandro Agag

Šéf série Alejandro Agag sa počas aktuálneho týždňa stretne so šéfmi stajní, aby s nimi rokoval o možnostiach, ako vyriešiť dátumovú kolíziu s budúcoročným kalendárom WEC. Problémový je Nürburgring, kde by mali preteky vytrvalostnej série prebehnúť 16. júla 2017. Ako sme prednedávnom informovali, v oboch súťažiach pôsobí hneď niekoľko pretekárov FE.

„Bol som veľmi prekvapený. S predstaviteľmi WEC sme o tom diskutovali. Následne mi dali iné dátumy. Nemyslím si, že to urobili zámerne, možno mali problém a museli to zmeniť. Sadneme si a spoločne to vyriešime. Toto nie je začiatok vojny ani ničoho iného. Zajtra chcem hovoriť s tímami. Chcem vedieť, čo je ich preferencia. Ak povedia všetci – zmeňme to – tak sa o to budem snažiť. Ak povedia, aby sme dátum ponechali, tak ho tak necháme,“ vysvetľuje Agag.

Dôležitá je spokojnosť všetkých strán

Španiel sa vyjadril aj k postaveniu konštruktérov, ktorí sú do tejto kolízie zapojení. „Chceme, aby zostali spokojní. Ak ich zámerne postavíme pred náročné rozhodnutie, tak to nebude dobré – to nespravím.“ Predbežný kalendár WEC ešte nebol ratifikovaný zo strany FIA. Mohlo by sa tak stať na najbližšej Svetovej rade motoristického športu v septembri.

Šéf značky Audi Sport Wolfgang Ullrich, ktorý má v kategórii LMP1 dvoch pilotov – Lucasa di Grassiho a Loica Duvala – povedal, že verí v riešenie, ktoré uspokojí obe strany. „Mám minimálne dvoch jazdcov, ktorí mi robia starosti. Je v našom záujme, aby nedošlo ku kolízii, takže si o tom musíme pohovoriť.“

Agag tvrdí, že momentálny stav by mohol vytvoriť tzv. domino efekt, o ktorý by sa postarala potenciálna zmena konania pretekov v Montreale.

Zdroj: Autosport, foto: Adam Warner (LAT)