Ak hodíš dvom levom kus mäsa, tak nastane boj, hovorí da Costa o vzťahu s Vergnom

António Félix da Costa a Jean-Éric Vergne
foto: DS TECHEETAH

Obhajcovia titulov z DS TECHEETAH majú vo svojich monopostoch mimoriadne talentovaných pilotov. Dôkazom toho je fakt, že Jean-Éric Vergne získal dva tituly a vlani naňho nadviazal António Félix da Costa.

Pri takej vyrovnanej a kvalitnej dvojici nie je jasné, kto je jednotka a kto dvojka. Tým pádom vznikajú rôzne trenice, čoho svedkami sme boli aj počas vlaňajška. Vergnove kvality sú nepopierateľné, čo dokázal nielen vo Formule E, ale svojho času aj v F1. Aj keď možno výsledky nezodpovedali jeho výkonom.

„JEV je možno najväčším dôvodom, prečo sa tento tím zmenil na víťazný,“ pochválil svojho kolegu da Costa v rozhovore pre The Race. Vergne sa pripojil ešte k Teamu Aguri, ktorý bol predchodcom stajne Techeetah. Tá sa následne spojila s konštruktérom DS.

V Aguri pôsobil aj da Costa, ten však stajňu opustil ešte pred príchodom Francúza. „Ja som odišiel v druhej sezóne a on akurát prišiel. Už vtedy som tam videl mnoho ľudí s potenciálom. Neboli sme však dobre financovaní. Jeho práca a jeho spôsob poháňania ľudí boli pre tím dobré. To musíte rešpektovať. Vďaka tomu sú z nich šampióni. A ja som sa k tímu tak trochu pripojil.“

PODCAST: Môžu odchody Audi a BMW sérii pomôcť? Vstup zvažuje McLaren, či dvojica Alpine a Lotus

Portugalčan sa na adresu svojho kolegu vyjadruje obdivne a navonok sa môže zdať, že ich vzťah je bezproblémový. Aj keď sa obaja rešpektujú, sú to pretekári. A tí chcú vždy poraziť ostatných, predovšetkým svojho tímového kolegu. Občas to môže škrípať, čo sme videli viackrát počas uplynulej sezóny a môžeme to očakávať aj v tej nasledujúcej.

„Áno, zažili sme niekoľko horúcich chvíľ. On je lev, ja som lev, ak hodíš dvom levom kus mäsa, tak nastane menší boj. Tak to jednoducho je. Vždy keď si zložíme prilby, sme dostatočne dospelí na to, aby sme si to medzi sebou vyriešili. Pokračovali sme v práci, ale raz, dvakrát, alebo trikrát sa čosi udialo. Vždy sme však boli schopní spolupracovať. Keď je tam rešpekt, tak je to fajn. Myslím si, že sme to zvládli veľmi dobre,“ pokračuje da Costa.

Už vo februári by sa mala začať nová sezóna, ktorá prinesie nové bitky a súboje. „JEV je veľmi talentovaný a vidím ho pracovať tvrdšie ako kedykoľvek predtým. Myslím si, že prichádza veľmi, veľmi hladný. On tlačí mňa, ja zas jeho, takže bude skvelé sledovať, ako sa vyvinie budúca sezóna. Ale očakávam, že bude vysoko.“

António Félix da Costa a Jean-Éric Vergne
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *