Aká bude nová Formula E? Diváci by mohli sledovať strategické ťahy tímov

Jean-Paul Driot

Šéf stajne Renault e.dams Jean-Paul Driot si nemyslí, že je potrebné vymýšľať pravidlá navyše, aby bola Formula E pútavá aj v piatej sezóne. Práve vtedy sa majú totiž skončiť výmeny vozidiel uprostred pretekov. Tímy v týchto dňoch rokujú o ďalšej podobe elektrickej série. O možných zmenách sme vás informovali prednedávnom v našom článku.

„V tejto chvíli intenzívne debatujeme o pravidlách piatej sezóny. Celá podstata motoršportu spočíva v štarte a cieli a nie v zastávkach. Zaviazali sme sa, že tak urobíme v prvých štyroch sezónach a teraz sa pokúšame nájsť riešenie, ktoré by znamenalo najlepší možný spôsob pretekov v piatej edícii. Nemyslím si, že zmena pneumatík prinesie tomuto športu niečo navyše. Podľa mňa by sme sa mali sústrediť na športové pravidlá s ohľadom na skutočné pretekanie. Boli tu aj ďalšie nápady. Niektorí hovorili o tom, že by autá museli zastaviť v boxoch a čím dlhšie by tam zostali, tým viac energie by mali do konca pretekov,“ prezradil Driot pre portál Formula E Zone.

Šéf francúzskeho tímu navrhuje zaujímavé zapojenie fanúšikov. Tí by na televíznych obrazovkách mohli počas pretekov sledovať stratégie tímov. „Možno by sme mali viac integrovať publikum a to tak, že by ľudia sledovali stratégie tímov. Môžeme to urobiť tak, že ukážeme ľuďom spotrebu a stav energie. Fanúšikovia by vďaka tomu vedeli, aký strategický ťah spraví stajňa najbližšie. Je dôležité, aby verejnosť vedela, ako prebiehajú preteky. Rovnako dôležitý je pre výrobcov progres technologického vývoja elektrických vozidiel. Je tu veľa návrhov, ale naozaj si myslím, že v najbližších týždňoch budeme v silnej debate, v snahe nájsť čo najlepšie možné riešenie,“ dodáva šéf stajne Renault e.dams.

Zdroj: FormulEZone.com, foto: FIAFormulaE.com