Ako je to s účasťou Hamiltona v Extreme E? Nový šampionát odštartuje o čosi neskôr

foto: Extreme E

Šesťnásobný majster sveta F1 Lewis Hamilton vstúpi do Extreme E s vlastným tímom po tom, čo ho oslovil zakladateľ a šéf série Alejandro Agag. Španiel to povedal pre Autosport.

Len v utorok sme sa dozvedeli, že Hamilton bude súčasťou nového šampionátu terénnych elektrických SUV prostredníctvom svojho tímu X44. Za všetkým sa vraj skrýva Agagova aktivita, ktorý to sám priznal. „S Lewisom som sa stretol vo februári ešte pred lockdownom. Hovorili sme o tom. Jeho motiváciou je zvýšenie povedomia o klimatickej zmene a je veľmi odhodlaný.“

„Povedal som mu – boli by sme radi, keby si sa do toho zapojil. Pomaly sme začali hľadať ten najlepší možný spôsob. Samozrejme, jeho prioritou je Formula 1 a to úplne rešpektujeme. Prirodzene, že u nás nebude jazdiť a v tíme X44 nebude zohrávať každodennú úlohu. Ale pravdepodobne sa stane najlepším pilotom všetkých čias, takže je skvelé, že svoj vplyv využije na celosvetovú podporu vo veci blízkej jeho srdcu,“ pokračuje Agag, ktorý okrem Extreme E založil aj Formulu E.

Lewis Hamilton vstupuje do Extreme E s vlastným tímom! (Video)

Hamilton pravdepodobne nebude prítomný na jednotlivých podujatiach, ale jeho hlavná aktivita by mala byť zameraná na zvýšenie miery spolupráce s miestnymi komunitami, obnovu a ochranu biotopov či podporu obnoviteľných zdrojov. Uplatnenie nájde predovšetkým v programe Legacy.

„Samozrejme, že by sme boli radi, keby sa Hamilton na podujatiach zúčastnil,“ pokračuje Agag. „Nevieme, či sa tak stane alebo nie. Nie je povinný navštíviť konkrétne preteky, ale ja viem, že je veľmi motivovaný a chce na vlastné oči vidieť, o čo ide v daných lokalitách. Myslím si, že program Legacy preňho bude prioritou. Tam bude v rámci Extreme E sústreďovať svoju aktivitu, nepôjde až tak o pretekársku stránku.“

Španiel takisto potvrdil, že je veľmi pravdepodobný odklad štartu sezóny kvôli narastajúcim pozitívnym prípadom koronavírusu. Podľa aktuálnych informácií odštartuje nový šampionát v marci, pričom pôvodne sa tak malo stať v druhej polovici januára.

Alejandro Agag
foto: Extreme E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *