Ako sa tímy vyrovnajú s rôznymi verziami berlínskeho okruhu Tempelhof?

foto: Formula E

Formula E ukončí aktuálne prerušený ročník šesticou pretekov na bývalom berlínskom letisku Tempelhof. Poltucet súbojov prebehne v prvej polovici augusta.

Len včera sme sa dozvedeli o podobe záveru sezóny, ktorý prinesie šesť pretekov na troch rôznych verziách okruhu. Práve dve nové verzie môžu znamenať pre mnohé stajne problém, pretože práca v simulátoroch bude výrazne obmedzená. Preto podľa viacerých postáv šampionátu hrozí problém so spotrebou a dokončením pretekov.

Šéf stajne Virgin Sylvain Filippi pre Autosport povedal, že môžu vzniknúť netradičné situácie. „Dvojité preteky sú pre tím veľmi únavné, takže tri takého podujatia v priebehu deviatich dní sú brutálne. Ale je to správna vec. Z hľadiska poškodenia pri nehodách to bude náročné. Ak budete mať akúkoľvek poruchu, bude len veľmi málo času na opravu. Ak Formula E použije tri rôzne verzie okruhu, zakaždým to pre nás bude nová výzva. Normálne by sme poznali podobu okruhu vopred a mohli by sme trénovať v simulátore. Teraz to nebude možné. Nie je to zlé, je to pre nás iba nová výzva.“

Formula E potvrdila termín reštartu sezóny i poltucet pretekov v Berlíne!

To by mohlo viesť k viacerým zastaveniam na trati a k nedokončeniu pretekov pre viacerých z účastníkov. „Jednoznačne, ale urobíme všetko pre to, aby sa tak nestalo. Naozaj úžasné na Formule E je to, že ak zmeníte polomer zákruty len o niekoľko stupňov, tak to má celkový dopad na spotrebu. Ak teraz budeme mať radikálne zmenené zákruty a ďalšie veci, tak začneme prakticky od nuly.“

„Z čisto technického hľadiska by to malo byť korektné. Dáva to zmysel. Každý tím má vlastnú stavbu pohonnej jednotky a vlastné nastavenie. Nikto by tak nemal byť zvýhodnený, aspoň v to dúfam. Aj keď všetci využívame odlišné pohonné jednotky, je neuveriteľné, ako blízko seba sme z hľadiska výkonu. Veľmi pochybujem o tom, že by nám niektorý z tímov ušiel. Podľa mňa je to veľmi nepravdepodobné. Opäť sa vrátim k rôznym verziám trate. Niektoré tímy zareagujú lepšie a prídu s lepším nastavením a stratégiou, iné nie,“ dodal Filippi.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *