Alejandro Agag o New Yorku: Formula E má neuveriteľný vývoj!

New York - Alejandro Agag

Len pred niekoľkými hodinami spoznala verejnosť podobu okruhu v New Yorku, kde sa skončí sezóna 2016/2017. Informovali sme vás o tom v našom článku. Pri tejto príležitosti zástupcovia portálu Motorsport.com vyspovedali šéfa Formuly E Alejandra Agaga, ktorý ochotne zodpovedal na všetky otázky.

New York je sám o sebe lákadlom pre všetky sféry spoločenského života, motoršport nie je výnimkou. „Formula E chce mať preteky na miestach, ktoré dokážu ľudia okamžite spoznať. Sledujete autá, vidíte kulisu, a poviete si – fíha, oni sú v tom alebo inom meste. Práve tu môžete vidieť Sochu slobody, hneď za mnou centrum Manhattanu, takže fanúšikovia sledujúci tieto preteky okamžite povedia – fíha, oni sa pretekajú v New Yorku,“ myslí si šéf elektrickej série.

Formula E tvrdí, že sa snaží prinášať preteky priamo do miest v snahe poukázať na elektrickú mobilitu v metropolách. „Myslím si, že New York a Formula E do seba dokonale zapadajú. Obe strany zdieľajú rovnaké hodnoty. My chceme prezentovať elektrickú mobilitu. Chceme čisté mestá. Chceme, aby boli mestá menej znečistené. A to sa dá dosiahnuť elektrickými vozidlami. Milióny ľudí cestujú naprieč New Yorkom vďaka elektrickému pohonu v metre, to je však v podzemí. To, čo chceme, je povrch, v uliciach, aby sa presúval vďaka elektrine v podzemí a v uliciach.“

New York - Manhattanský most

Formula E prekonáva tie najoptimistickejšie očakávania

Formula E sa vyvíja závratným tempom a od prvých pretekov v Pekingu v roku 2014 dosiahla ďalšie významné pokroky. „Myslím si, že naše očakávania sme výrazne prekonali. Séria má neuveriteľný vývoj. Keď som bol v Pekingu, sníval som, že sa tam o rok vrátim, a že to bude pokračovať. Namiesto toho expandujeme. Sme tu v Brooklyne, za mnou je Manhattan, sme v úžasnej lokalite a na trhu, do ktorého sa pokúšalo dostať množstvo ľudí. Podarilo sa to ale iba niektorým. Stále očakávame ďalšie prekvapenia, pretože sa to bude neustále zlepšovať.“

„New York je pravdepodobne hlavným mestom sveta. Jeho energia urobí z pretekov niečo špeciálne. Od Central Parku, cez Soho do Brooklynu – všetci Newyorčania z rôznych krajín, ktorí žijú v New Yorku si môžu užiť svetovú šou ako Formula E. V FE máme pilotov z Brazílie, Francúzska, Číny, z celého sveta. A tu je množstvo ľudí z týchto krajín, ktorí žijú práve v New Yorku. Myslím si, že sem prinesieme svetovú šou pre všetkých Newyorčanov,“ verí Agag.

Zdroj: Motorsport.com, foto: FIAFormulaE.com