Alejandro Agag verí, že jeho nová pozícia Formule E prospeje

Emerson Fittipaldi a Alejandro Agag
foto: © FIA Formula E

Zakladateľ Formuly E Alejandro Agag verí, že jeho nová pozícia predsedu série pomôže sceliť súčasný manažérsky tím. Španiel viedol elektrický šampionát od roku 2014 v úlohe generálneho riaditeľa.

Agag zostáva generálnym riaditeľom až do chvíle, kým vedenie šampionátu nájde adekvátnu náhradu. Prvý muž Formuly E však z diania ani náhodou neodchádza, práve naopak. Pre Autosport prezradil, že podľa neho „je to spôsob, ako sceliť celý tím. Myslím si, že je to príležitosť rozdeliť pozície medzi predsedu a generálneho riaditeľa, pretože tak by mal vyzerať optimálny manažérsky tím.“

Ako sme informovali v polovici decembra, tesne pred Rijád E-Prix, Agag sa bude zameriavať na vývoj vzťahov s komerčnými partnermi a hostiteľskými mestami. Okrem toho sa bude zapájať do každodenných záležitostí spojených s chodom série. Nový generálny riaditeľ by mal za úlohu venovať sa veciam, ktoré španielsky nadšenec elektromobility nestíha.

„Mohlo by to byť lepšie ako dnes. Nový generálny riaditeľ by sa staral o úlohy, na ktoré ja nemám čas, alebo v ktorých nie som až taký dobrý. Ja sa tak môžem sústrediť na to, čo robím. Možno nerobím všetko najlepšie. Mojou špecialitou sú isté záležitosti, o ktorých si myslím, že ich môžem robiť ešte lepšie. Podľa mňa je to naozaj dobré riešenie,“ dodal Agag.