Alex Lynn: Modlím sa, aby Lópezovo lietadlo zlyhalo!

Alex Lynn

Rezervný jazdec stajne DS Virgin Racing Alex Lynn má mimoriadne nabitý harmonogram. Bývalý pilot série GP2 má okrem povinností vo WEC úlohy aj vo Formule E.

Premiéru v riadnych pretekoch by mohol zažiť už 1. apríla v Mexiku, kde je na programe v poradí štvrté podujatie aktuálnej sezóny. V elektrickom monoposte sa britský jazdec predstaví prvýkrát tak či onak. Už v piatok 31. marca je v Mexiku City na programe voľný tréning, na ktorom sa kvôli povinnostiam vo WEC nebude môcť zúčastniť pretekár Virginu José María López. Po tom by sa však mal letecky urýchlene presunúť z Monzy do Mexika, kam by mal doraziť ráno v deň pretekov.

Lynn však dúfa, že okrem piatka sa v aute predstaví aj v sobotných pretekoch. Mladý jazdec verí, že López bude mať meškanie, ktoré by mu neumožnilo zúčastniť sa na pretekoch. „Jeho lietadlo by malo pristáť dve a pol hodiny pred prvým tréningom. Preto sa modlím, aby jeho lietadlo zlyhalo. V takom prípade by som jazdil ja,“ priznal s úsmevom pre Motorsport-Total.com rodák zo severovýchodnej časti Londýna.

Ďalším dlhšie známym problémom sú dvojité preteky v New Yorku, ktoré sa kryjú s pretekmi WEC na okruhu Nürburgring. Chýbať by nemal iba López, ale aj jeho tímový kolega Sam Bird. „New York bude pre Formulu E premiérou. Bude to skvostné. Navyše ide o dvojité preteky, takže dostanem dvojnásobné množstvo času v aute,“ dodal Lynn.

Elektrický šampionát dopláca na dlho známe termínové kolízie s WEC a DTM, kvôli ktorým je ohrozená účasť niektorých pilotov na pretekoch v Mexiku, ParížiNew Yorku. Donedávna sa táto hrozba týkala aj Bruselu, ktorý mal Formulu E privítať 2. júla, na kedy sú naplánované preteky DTM na Norisringu. Ako sme už informovali, bruselské preteky sú zrušené a nahradené budú dvojitou Berlín ePrix.

Zdroj: Motorsport-Total.com, foto: Adam Warner (LAT)