Alex Lynn sa po nehode prihovoril fanúšikom: Som stopercentne fit, ďakujem za podporu (Video)

monopost Alexa Lynna
foto: Formula E

Alex Lynn bol témou mnohých debát po skončení úvodných pretekov Formuly E v Rijáde. Pilot Mahindry zažil veľmi vážnu nehodu, po ktorej boli sobotné preteky predčasne ukončené.

Lynn sa dostal zhruba päť minút pred koncom pretekov do kontaktu s Mitchom Evansom na konci dlhej rovinky v nájazde do osemnástej zákruty. Následne monopost vyletel do vzduchu a pristál na hlave, pričom sa kĺzal niekoľko desiatok metrov. Po vyslobodení z auta Lynn absolvoval lekársku prehliadku v neďalekej nemocnici. Brit niekoľko dní po sobotnom lete vzduchom pozdravil fanúšikov a povedal, že sa cíti dobre.

 

„Dá sa povedať, že to bol trochu dramatickejší koniec, než ako by som chcel,“ povedal Lynn v pozdrave. Ale zdravie je na prvom mieste. Som stopercentne v poriadku, nemám žiadne zranenia. Musím vysloviť veľkú vďaku môjmu tímu, FIA a takisto Formule E za to, že jazdím v takom bezpečnom aute.“

„Rád by som sa takisto poďakoval za všetky odkazy, ktoré ste mi poslali. Úprimne, niektoré veci, ktoré boli vyslovené, mnou skutočne pohli. Veľmi si to vážim. Odteraz sa už budem pripravovať na preteky v Ríme. Chceme maximalizovať naozaj rýchle auto Mahindry a už sa na to veľmi teším,“ dodal pilot.

Nepríjemné okamihy neistoty prežíval veľmi intenzívne aj šéf stajne Dilbagh Gill. „Najdôležitejšie je, že Alex je po nehode v poriadku. Bola to nepríjemná havária, ale takisto aj dôkaz pokračujúcej práce Formuly E a FIA v oblasti bezpečnosti. Vďaka tomu Alex utŕžil len niekoľko odrenín a šrámov a v Ríme bude pripravený opäť pretekať.“

Formula E zverejnila záznam z Lynnovej nehody, stáli pri ňom všetci svätí (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *