Alex Lynn je novým rezervným pilotom stajne DS Virgin Racing

Alex Lynn

Stajňa DS Virgin Racing angažovala na post rezervného pilota vývojového jazdca F1, GP2 a GP3 Alexa Lynna. Britský tím podpísal s 23-ročným pretekárom niekoľkoročnú zmluvu. Lynn bol naposledy kandidátom stajní Renault e.damsJaguar.

„DS Virgin Racing je najlepší tím v šampionáte. Má vášeň pre preteky a snaží sa neustále vyhrávať. Ich uvedenie na trh je skvelé a vozidlo DSVO2 vyzerá samo o sebe výborne. Pre pilota sú tieto elementy veľmi dôležité. Samozrejme, vyhrávať pomáha aj to, keď máte konzistentné auto,“ prezradil Lynn.

Prvou voľbou DS Virgin

„Formula E je pravdepodobne najkonkurencieschopnejšou pretekárskou sériou na svete, s pilotmi najvyššieho kalibru. Ako jazdec chcem byť konkurencieschopný v najlepších sériách. Práve preto sa snažím dostať do Formuly E a DS Virgin je mojou prvou voľbou. Som naozaj nadšený, že som s touto stajňou podpísal niekoľkoročnú zmluvu,“ dodal britský pilot.

Lynn by mal tímu spočiatku pomáhať najmä pri vývoji nového vozidla. „Páči sa mi kombinácia mestských pretekov a výzvy, ktorá spočíva v manažovaní energie. Myslím si, že mi táto séria bude vyhovovať. Teším sa na spoluprácu som Samom a Josém počas testovania a vývoja vozidiel, a takisto na prácu v simulátore.“

K angažovaniu novej posily sa vyjadril aj šéf tímu Alex Tai. „Som nadšený z príchodu pilota takéhoto kalibru a potenciálu, akým sa vyznačuje Alex Lynn. Toto je svedectvo o sile Formuly E, ktorá láka pretekárov ako Alex. Tešíme sa na to, keď uvidíme, čo dokáže v našom aute.“

Zdroj a foto: DS Virgin Racing