Alpine a Lotus zvažujú spoločný tím pre Formulu E!

foto: Alpine F1 Team

Alpine a Lotus zvažujú zostavenie spoločného tímu pre Formulu E, rovnako ako v prípade WEC. Informuje o tom Autosport.

Ešte včera Lotus a Renault potvrdili spísanie memoranda o porozumení medzi oboma značkami pri štúdii o niekoľkých oblastí spolupráce. Aj keď obe strany zameriavajú svoje úsilie na spoločný vývoj elektrického športového auta pre bežné komunikácie, takisto chcú pracovať na využití motoristickej platformy Alpine.

V tomto duchu Renault premenoval svoj továrenský tím v F1 na Alpine. A to isté by sa mohlo udiať aj v prípade Formuly E a WEC. O tom má rozhodnúť vyššie spomínaná štúdia.

Hovorca Lotusu pre Autosport prezradil viac: „Ide o prieskum motošportu a je to presne tak, ako je to napísané. Spoločne skúmame potenciálne motošportové príležitosti. Lotus má prirodzene bohatú a úspešnú motošportovú históriu na najvyššej úrovni a ľudia v Alpine sú expertmi vo Formule E, Formule 1, vytrvalostných pretekoch atď. To by mohlo viesť k veľmi zaujímavým príležitostiam, ale v tejto chvíli je to jednoducho iba skúmanie.“

Sébastien Buemi
foto: Renault e.dams

Skupina Renault má vo Formule E bohatú históriu. Prvé tri sezóny to bola viac-menej jasná dominancia francúzskej značky. Renault nenašiel v tímovom hodnotení premožiteľa a podčiarkol to aj ziskom titulu pre Sébastiena Buemiho. Po štyroch sezónach bol Renault nahradený svojím partnerom z aliancie, Nissanom.

Po sezóne 2020/2021 šampionát opúšťajú Audi a BMW (možno sa pridá ešte niekto) a medzi potenciálnymi náhradníkmi je okrem skupiny Alpine – Lotus aj McLaren či Bentley.

McLaren potvrdil svoj záujem o možný vstup do Formuly E

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *