„Amatér“ Massa vracia úder Piquetovi: On sám nie je dobrým príkladom

Felipe Massa
foto: © FIA Formula E

Marrákeš priniesol veľmi dramatické a rušné preteky Formuly E, ale aj ostrú výmenu názorov medzi dvomi skúsenými brazílskymi pilotmi. Nelson Piquet ml. vynadal Felipemu Massovi, ktorý mu následne kontroval.

Všetko sa to začalo v prvom meranom tréningu, kde sa Massa na Venturi prezentoval pri vjazde do boxovej uličky nešťastným manévrom tesne pred Piquetom. Pilot Jaguaru a premiérový šampión Formuly E to ihneď hlásil do vysielačky slovami: „Videli ste, čo mi spravil Massa v poslednej zákrute. Smiešny amatér (pôvodne: f**king ridiculous amateur; pozn. red.).

Massa nemal zjavne svoj deň a v druhom tréningu sa naňho sťažoval aj Oliver Rowland z Nissanu. „Čo tento Massa, preboha, robí? Je to úplný idiot.“ Nie sú to slová, ktoré by chcel na svoju adresu počúvať vicemajster F1. Ten to ale berie s nadhľadom a poukazuje na predošlé výroky a činy svojho krajana, ktorý sa okrem iného v F1 „preslávil“ škandálom známym ako Crashgate. V roku 2008 v Singapure ako pilot Renaultu umýselne narazil do steny, aby tak pomohol svojmu vtedajšiemu kolegovi Fernandovi Alonsovi.

Viac o Crashgate:

Po pretekoch Massa reagoval na Piqueta a nič mu nedaroval. „Mal som problém s autom, preto som spomaľoval. Išiel som priamo do boxov. Takže tomu celkom nerozumiem. Úprimne, on sám nie je dobrým príkladom. Veci, ktoré robí, veci, ktoré hovorí. Nestarám sa o to, čo rozpráva. Jediné, čo môžem povedať, je, že som nespravil nič zlé. Mal som jednoducho technický problém a zastal som. Nikomu so nič zlé zámerne nespravil.“

Pozrite si video

Felipe Massa Responds To Nelson Piquet

Brazilian beef?! Felipe Massa reacts to Nelson Piquet Jr's 'amateur' comments in Marrakesh 👀

Uverejnil používateľ ABB Formula E Nedeľa 13. januára 2019