Americký DRAGON sa ďalej trápi a je posledný, Nasra nahradí v Ríme Günther

José María López
foto: © FIA Formula E

Americkej stajni GEOX DRAGON sa v tejto sezóne vôbec nedarí. V prvých šiestich pretekoch získala len chudobné dva body. Počas víkendu v Číne do cieľa nedorazil ani jeden z pilotov tímu.

José María López skončil v kvalifikácii na štrnástom mieste a pred pretekmi chcel bojovať o body. Napokon však pre poruchu odstúpil. V priebežnom hodnotení je devätnásty. „V San-ja to bol pre nás veľmi náročný víkend. V kvalifikácii sme nevedeli nájsť správne nastavenia a po technickej poruche som skončil s prázdnymi rukami. Teraz je čas na to, aby sme hľadeli v pred a pred pretekmi v Ríme zvrátili sled udalostí.“

Návrat k pretekom v San-ja:

VIDEO: Premiérové preteky v San-ja vyhral pre domáci tím obhajca titulu Vergne

Takmer okamžite po štarte skončil nováčik Felipe Nasr, pre ktorého to bol tretí víkend Formuly E. Brazílčan zatiaľ čaká na svoje premiérové body v šampionáte a priebežne je predposledný. „V San-ja nás zastavili technické problémy. Neprestávame však pracovať a verím, že čoskoro nastanú lepšie časy.“

Tie by v tíme DRAGON istotne privítali, pretože po šiestich pretekoch aktuálnej sezóny patrí stajni posledné miesto so ziskom chudobných dvoch bodov.

Nasra nahradí v Ríme Günther

Maximilian Günther sa po troch pretekoch opäť vráti do kokpitu elektrického monopostu. Stane sa tak počas najbližších aprílových pretekov v Ríme. Felipe Nasr má v tom čase povinnosti v šampionáte IMSA, kde obhajuje titul a nechce vynechať preteky v Long Beach. Güntherov návrat by mal byť jednorazovou záležitosťou a v Paríži by mal v aute sedieť opäť Nasr.