Americký gigant Chip Ganassi Racing nasadí do Extreme E vlastný tím!

Foto: Extreme E

Americký motoršportový gigant Chip Ganassi Racing je najnovším potvrdeným tímom premiérovej sezóny Extreme E. Tá odštartuje začiatkom budúceho roka.

Tím Chip Ganassi Racing vyhral štyrikrát legendárne preteky Indy 500, má sedem majstrovských titulov z IndyCar, štyri zo série Champ Car a päť z kategórie Grand-Am. Po stajni Andretti Autosport, ktorá sa k Extreme E pripojila len nedávno, ide o druhého amerického zástupcu a zároveň druhého zástupcu IndyCar. Na rozdiel od Andretti, v prípade Ganassi pôjde o prvý pretekársky program zameraný na elektrický pohon.

Zakladateľ a šéf Extreme E, Alejandro Agag: „Je fantastické, že môžeme potvrdiť príchod tímu Chip Ganassi Racing do Extreme E. Je to veľmi úspešný tím, ktorý postupuje k elektrickým pretekom. Môže sa pochváliť obrovským dedičstvom a bohatým motoršportovým rodokmeňom. Počas viac ako troch dekád dosiahol nesmierne množstvo úspechov v najnáročnejších kategóriách. Pravda, náš šampionát predstavuje úplne iný typ výziev, ale tento tím dokázal vyhrať v každej disciplíne, v ktorej súťažil.“

Extreme E odštartuje o čosi neskôr, ale hlási novinku – hyperboost

„A, samozrejme, existuje tu súťaživosť s Andretti Autosport. Bude fascinujúce sledovať, ako sa to bude vyvíjať. Tieto dva tímy sa počas mnohých rokov starali o ozajstné klasické duely a my sa veľmi tešíme na to, čo príde v extrémnych podmienkach, ktoré navštívime s Extreme E. Ako líder sa Chip Ganassi nikdy nebál inovácií a adaptovania. Bol mnohokrát ocenený práve vďaka svojmu vizionárskemu a pokrokovému prístupu. Ten úplne súhlasí s étosom, ktorý sa skrýva za našimi ambíciami. Som presvedčený, že tento tím bude skvelou hodnotou pre Extreme E,“ dodal Španiel.

Na nové výzvy sa teší aj vlastník tímu Chip Ganassi: „Extreme E sa od všetkého, čo sme doteraz robili, veľmi líši, ale myslím si, že motoristický šport sa posunul do budúcnosti. Keď som v roku 1990 zakladal náš tím, jeden zo základných pilierov stál na inovácii. Vždy som mal vášeň pre posúvanie hraníc toho, čo je možné. Extreme E nám v tomto smere jednoznačne vyhovuje. Reprezentuje príležitosť využívať v motoršporte najnovšie technológie na to, aby zaujal mladšie publikum. Všetko okolo Extreme E je skvelé, od auto cez preteky až po zabudovanú technológiu.“

Šampionát Extreme E prichádza s novinkou: Jedno auto, dvaja pretekári, muž a žena (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *