Andretti sa rozlúčil s továrenskou podporou BMW, čo táto zmena prinesie?

foto: Formula E

Posledné preteky BMW vo Formule E priniesli nečakaný boj o majstrovský titul, na ktorý siahal nováčik Jake Dennis. Napriek snahám mu však nebol súdený.

Bavori sa však vďaka nečakanému ašpirantovi na zisk titulu rozlúčili s Formulou E vo veľkom štýle. Napriek odstúpeniu z pretekov obsadil britský pilot konečné tretie miesto. BMW obsadilo šiesty post. V tejto sezóne sa menej darilo Maximilianovi Güntherovi, ktorý obsadil konečné šestnáste miesto. Bavori vyhral počas troch rokov sedem pretekov a od začiatku šampionátu boli ako dodávateľ podporných vozidiel jeho výrazným prvkom.

Z tímu BMW i Andretti Motorsport sa po odchode BMW stane opäť Andretti Autosport, ktorý bude naďalej viest Roger Griffiths. „Myslím si, že môžeme byť veľmi hrdí na to, čo sme dosiahli vďaka spolupráci BMW a Andretti. Všetci tvrdo pracovali, aby sme sa dostali do tohto bodu. Samozrejme, že by sme takto radi pokračovali, ale nebude to tak. Tešíme sa na to, čo nám prinesie ôsma sezóna. Rád by som sa poďakoval nielen všetkým v tíme, ale takisto každému v zákulisí, kto prispel k úspechu tohto projektu.“

Nešťastný Dennis mal titul na dosah, jeho nováčikovská sezóna bola famózna (Video)

 

Tím Andretti zatiaľ predĺžil zmluvu iba s Dennisom. Güntherova pozícia je ohrozená niektorým z amerických pilotov, ktorým by dal Michael Andretti rád priestor. Nemec v tejto súvislosti povedal: „Bol to náročný rok. Neviem, ako sa budú veci vyvíjať po odchode BMW. Ale už teraz môžem povedať, že s najväčšou pravdepodobnosťou budem aj v budúcej sezóne vo Formule E. Žiaľ, nemôžem povedať viac.“

Nie je jasné, či mal Günther na mysli pokračovanie s tímom Andretti, alebo či to má niečo spoločné s tímom Nissan, ktorý hľadá náhradu za Olivera Rowlanda. Nemec totiž patrí na širší zoznam potenciálnych posíl.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *