Andretti uzavrelo slabučkú sezónu, do ďalšej vstúpi ako továrenský tím BMW

foto: © FIA Formula E

Posledné dvojité preteky v New Yorku priniesli americkej stajni Andretti obrovskú dávku sklamania. Stéphane Sarrazin a ani António Félix da Costa nebodovali.

sobotu aj nedeľu obsadil skúsený Sarrazin dvanáste miesto a v štyroch pretekoch, v ktorých nastúpil, nezískal ani bod. „Preteky počas víkendu boli dlhé. Žiaľ, na body to nestačilo. Videli sme, že v nedeľu na mokrej trati sme boli rýchli. Batériový manažment však nie je dostatočne efektívny na to, aby sme sa počas celých pretekov udržali medzi najlepšími.“

Portugalčan da Costa finišoval v sobotu na jedenástom mieste, v nedeľu obsadil so stratou troch kôl pätnástu priečku. Nevyhol sa nepríjemnej kolízii s Lucom Filippim zo stajne NIO, ktorý následne kolidoval so Jeromom d´Ambrosiom z tímu DRAGON.

„Najprv by som sa chcel ospravedlniť Lucovi Filippimu. Dnešná nehoda bola moja chyba. Nohu z pedálu som zložil veľmi skoro, aby som ušetril energiu, a nezabránil som jeho útoku. Hľadiac na celú sezónu konštatujem, že sme sa toho veľa naučili. Z hľadiska BMW to bol hlavný cieľ pred továrenským vstupom od piatej sezóny. Mali sme niekoľko rýchlych pretekov a mohli sme skončiť lepšie. Celkovo sme však nemali dostatočne dobrý balík na to, aby sme skončili vyššie.“

foto: © FIA Formula E

 

V novej sezóne ako továrenský tím BMW

Tím Andretti bude od piatej sezóny továrenskou stajňou BMW, ktorá by mala prezradiť viac detailov okolo nového auta v priebehu septembra.

„Pozeráme sa na piatu sezónu, na novú éru pre BMW a Formulu E. Naše prípravy na vstup do tejto série so statusom továrenského tímu pokračujú v plnom prúde. Veľmi sa teším na naše auto počas testov, ktoré uvidíme v priebehu ďalších mesiacov a takisto aj na premiérové decembrové preteky. Ako oficiálny partner vozidiel je BMW už od začiatku partnerom Formuly E a vždy sme verili v úspech tejto série. Teraz robíme ďalší spoločný krok,“ povedal športový riaditeľ BMW Jens Marquardt.