Andretti vstúpi do premiérovej sezóny Extreme E v spojení s United Autosports

Foto: Extreme E

Tím Andretti vstúpi do premiérovej sezóny silnejší vďaka spojeniu dvoch celkov – Andretti Autosport a United Autosports. Ako informuje oficiálny web vznikajúceho šampionátu, americké zoskupenie uvidíme pod názvom Andretti United Extreme E.

Americká stajňa potvrdila svoj vstup do nového projektu ešte v apríli. Teraz sa rozhodla pre partnerstvo s anglickými kolegami. Vďaka tomuto spojeniu by mal tím disponovať ešte vyššou personálnou kvalitou. Zoskupenie Andretti je vedené slávnym Michaelom Andrettim, avšak zaujímavé mená sa nachádzajú aj v United Autosports.

Spoločnosť vlastnia výkonný riaditeľ McLarenu Zak Brown a bývalý pretekár Richard Dean. Tím pôsobil vo viacerých šampionátoch s pilotmi ako Fernando Alonso, Juan Pablo Montoya, Lando Norris či Paul di Resta.

Prvé kolo testov pred premiérovou sezónou by malo prebehnúť v decembri. V ďalších mesiacoch sa môžeme tešiť na informácie týkajúce sa noviniek či mien pretekárov. Svojich jazdcov a zároveň kompletnú zostavu pilotov predstavil do týchto chvíľ iba Chip Ganassi Racing.

Extreme E: Chip Ganassi Racing je prvým tímom s kompletnou pretekárskou dvojicou

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *