Audi chce na pozmenenom okruhu v Santiagu dobrý výsledok

Lucas di Grassi
foto: Formula E

Po zimnej prestávke sa končí dlhé čakanie na tretie podujatie aktuálnej sezóny. Na Santiago E-Prix sa pripravuje aj Audi.

Vlaňajšie preteky boli pre Audi zmiešané. Daniel Abt skončil tretí a dosiahol svoje prvé pódiové umiestnenie v sezóne, navyše zajazdil najrýchlejšie kolo pretekov. Lucas di Grassi najprv dosiahol najrýchlejšie kolo v Super Pole, potom však prišiel trest, ktorý ho na štarte odsunul dozadu. V pretekoch bojoval o body, no po kolízii dostal trest aj v pretekoch a napokon nebodoval.

V novembrových rijádskych pretekoch získal di Grassi prvé pódium pre Audi v novom ročníku. Brazílčan je aj vďaka tomu na piatom mieste priebežného poradia. „Vlani som bol najrýchlejší v Super Pole s polsekundovým náskokom. Všetci v tíme sú motivovaní a pripravení zahájiť nový rok dobrým výsledkom. Už od zisku pódia v Rijáde sme vedeli, že máme také auto, ktoré nám umožní boj o víťazstvá.“

Santiago E-Prix štartuje presne o týždeň, na jazdcov čaká zmenený okruh

Daniel Abt bodoval takisto len v druhých pretekoch a momentálne mu patrí desiaty post. „Teším sa do Santiaga a neviem sa dočkať, kedy sa opäť posadím do auta. Aj keď pre mňa otváracie preteky sezóny neboli jednoduché, môj apetít ešte viac narástol. Je skvelé, že v ďalších mesiacoch budeme pretekať častejšie, s menšími prestávkami. Všetci v tíme mali čas na analýzu prvých dvoch pretekov a pracovali na detailoch. Teraz by sme ich za tvrdú prácu radi odmenili.“

Audi je po dvojitej Rijád E-Prix na štvrtom mieste v hodnotení tímov. „Počas prázdnin sme si všetci nabili baterky a tešíme sa, že sezóna konečne pokračuje. Samozrejme, že by sme chceli pokračovať v trende z Rijádu. Vlani sme boli v Santiagu silní. Lucas zajazdil v Super Pole najrýchlejšie kolo a Daniel skončil na pódiu. Teraz sú však požiadavky iné, pretože sa okruh zmenil. Aj napriek simuláciám budeme múdrejší až po prvom tréningu,“ povedal šéf tímu Allan McNish.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *