Audi: Lucas di Grassi v Ríme siedmy, Daniel Abt prišiel o bodovú sériu

Lucas di Grassi
foto: © FIA Formula E

Audi sa muselo v sobotných pretekoch v Ríme uspokojiť so siedmym miestom, ktoré vybojoval Lucas di Grassi. Daniel Abt nebodoval v prvých pretekoch v sezóne.

Siedme podujatie sezóny v Ríme prinieslo pútavé divadlo. Lucas di Grassi doplatil v kvalifikácii na fakt, že sa ocitol v prvej kvalifikačnej skupine. Na štarte mu patrilo pätnáste miesto. V rušných pretekoch skončil siedmy, v celkovej klasifikácii je o dve priečky vyššie. „Po extrémne náročnej kvalifikácii to boli dobré preteky. Ak chceme získať titul, musíme neustále bodovať. A to aj v pretekoch, v ktorých nebojujeme o víťazstvo. To sa nám podarilo.“

Daniel Abt mal v kvalifikácii technické problémy a preto sa ocitol až na sedemnástom štartovom mieste. V pretekoch sa problémy opakovali a jeho nádeje na dobrý výsledok zmaril nutný reštart monopostu. „Cítim, že som odviedol dobrú prácu, ale, žiaľ, mal som technické problémy. Na tento deň musím čím skôr zabudnúť,“ povedal desiaty pretekár celkového poradia.

Návrat k pretekom v Ríme:

Mitch Evans vyhral v Ríme svoje prvé preteky Formuly E, prvé víťazstvo aj pre Jaguar! (Video)

 

Daniel Abt
foto: © FIA Formula E

Továrenskému tímu Audi patrí priebežne tretie miesto medzi tímami. „Pre Daniela to bol náročný deň. Dôležité však z hľadiska boja o titul je, že Lucas bodoval. Po krátkom zastavení bol Daniel z pretekov prakticky vyradený. Lucas dosiahol vzhľadom na jeho štartovú pozíciu maximum,“ povedal šéf tímu Allan McNish.

Športový riaditeľ Audi Dieter Gass poukázal na nevyspytateľnosť elektrického šampionátu. „Kvalifikačný formát Formuly E predstavuje pre lídrov šampionátu obrovskú výzvu. Opäť sme to mohli vidieť. Je to pre nás náročné, ale prináša to zvýšenú dávku napätia. Sedem rôznych víťazov v siedmich pretekoch hovorí za všetko.“

Zákaznícky Virgin opäť o čosi úspešnejší

Audi má v poli Formuly E štyri monoposty. Okrem di Grassiho a Abta aj dve autá zákazníckeho Virginu, ktorému sa zatiaľ darí o čosi lepšie. Robin Frijns skončil tesne za pódiom na štvrtej priečke a Sam Bird obsadil prvé nebodované jedenáste miesto. Virgin je zatiaľ úspešnejší aj v tímovom hodnotení. Momentálne mu patrí druhé miesto so sedembodovým náskokom na továrenské Audi.