Audi nesmieme odpisovať, upozorňuje športový riaditeľ BMW

António Félix da Costa
foto: © FIA Formula E

Športový riaditeľ BMW Jens Marquardt upozorňuje, že Audi nesmieme odpisovať ani napriek jeho zlému výkonu v otváracích pretekoch sezóny v Rijáde. Informuje o tom Autosport.

BMW vyhralo hneď pri svojej premiére vo Formule E. Bavori sa pred sezónou spojili s tímom Andretti a vytvorili vlastný továrenský tím. V Rijáde sa o ich prvý triumf postaral António Félix da Costa, ktorý porazil druhého Jeana-Érica Vergna. Obhajca titulu vo farbách DS Techeetah doplatil na trest. Na tretej pozícii skončil Jerome d´Ambrosio na aute Mahindry.

Najväčším rivalom BMW je Audi, ktoré si v Rijáde na konto pripísalo len šesť bodov. Daniel Abt skončil ôsmy pred šampiónom zo sezóny 2016/2017 Lucasom di Grassim. Audi obhajuje v aktuálnom ročníku tímový titul. Prvé preteky však tomuto nemeckému konštruktérovi nevyšli.

Mohlo by vás zaujímať:

Bolo to úžasné, hodnotí rok 2018 športový riaditeľ BMW Jens Marquardt

Marquardt však aj napriek problémom Audi nemeckého rivala neodpisuje. To by bola na začiatku sezóny veľká chyba. „Je naozaj pekné, že prvé víťazstvo patrí nám. Toto nám už nikto nevezme. Všetkých hráčov mám na zozname. Videli sme Techeetah, boli veľmi silní a boli naozaj veľmi blízko. Rovnako aj ďalší, napríklad Mahindra.“

„Som si istý, že Abt a Audi budú opäť vpredu. Nesmieme ich odpísať. Videli ste minulý rok. Nezačalo sa to pre nich najlepšie, ale sezónu ukončili ziskom majstrovského titulu. Takže, uvidíme,“ dodal prvý muž športového oddelenia Bavorov.