Audi očakáva zatiaľ najtvrdšiu sezónu, ciele zostávajú nezmenené

Lucas di Grassi a Daniel Abt
foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Audi chce v novej sezóne, ktorá odštartuje v piatok v Rijáde, opäť útočiť na tie najvyššie méty a zabojovať o tituly. Na pretekárov čaká zrejme najnáročnejšia edícia v krátkej histórii Formuly E.

Nemecký konštruktér vstúpi do novej sezóny s vozidlom e-tron FE06. Prvýkrát uvidíme na štarte dvanásť tímov a 24 pilotov. Tešiť sa môžeme na veľký súboj nemeckých gigantov – Audi, BMW a nováčikov v podobe Mercedesu a Porsche. Továrenský tím počas medzisezónneho obdobia svoju jazdeckú dvojicu nezmenil a v autách uvidíme opäť šampióna tretej sezóny Lucasa di Grassiho a Daniela Abta.

„Táto súdržnosť a spolupráca v rámci tímu je jednou z našich najsilnejších stránok v takom dynamickom a živom šampionáte, akým je Formule E. Náš tím je súčasťou rodiny Formuly E od úplného začiatku a na trati sa mu darí. Je skvelé, že nás nasledujú ďalšie značky, pretože súťaž na trati i mimo nej je súčasťou našej DNA. Na začiatku sezóny začína každý od nuly, ale naše ciele sú rovnaké ako vždy: v posledných pretekoch sezóny v Londýne chceme byť v hre o oba tituly,“ povedal šéf tímu Allan McNish.

Formula E: Šampionát elektromobilov vstupuje do sezóny 2019/2020! (Video)

Vysoko mieri opäť šampión z ročníka 2016/2017 Lucas di Grassi: „Fanúšikovia sa môžu tešiť na nesmierne strhujúcu sezónu. Máme dvoch nových konštruktérov – Mercedes a Porsche – ktorí budú okamžite v hre, plus 24 jazdcov z absolútnej svetovej špičky. Je skvelé, že sa Formula E stáva čoraz profesionálnejšou a vzrušujúcejšou. Na druhej strane, takto bude náročnejšie vyhrávať preteky alebo pravidelne dosahovať dobré výsledky. Pripravili sme sa najlepšie, ako sme vedeli, a sme nastavení na prvé podujatie.“

Jeho kolega Daniel Abt očakáva veľký boj. „Jedna vec je jasná. Toto bude najtvrdšia sezóna v histórii Formuly E. Viem, že sa to hovorí pred každým ročníkom, ale zakaždým sa to potvrdzuje. Uvedomujeme si, že chlapci z Mercedesu a Porsche tu nie sú len pre zábavu, ale to platí aj o nás. Vo Formule E sme toho v posledných rokoch videli naozaj veľa a teraz do toho dáme všetko, aby sme skončili na špici. Každý v stajni sa teší na výzvy, ktoré nám prinesú nasledujúce mesiace.“

Formula E: Porsche očakáva pekelný boj, Audi nemyslí len na Nemcov

Audi pokračuje v spolupráci so Schaefflerom

Audi nedávno potvrdilo, že spolupráca s technologickým partnerom, ktorou je skupina Schaeffler, bude pokračovať aj naďalej. Obe strany sa na tom dohodli počas uplynulých týždňov a už aj začali s prípravami vývoja vozidla e-tron FE07, ktoré uvidíme v sezóne 2020/2021.

„Teším sa, že Audi a Schaeffler budú v ďalších rokoch pokračovať vo formovaní silného tímu. Spolu sme toho dosiahli veľa, ale vzhľadom na narastajúcu úroveň Formuly E máme ďalšie veľké ciele. Preto je dôležitý fakt, že do siedmej sezóny budeme môcť vstúpiť spoločnými silami ako dobre namazaný stroj,“ povedal šéf športového oddelenia Dieter Gass.