Audi potvrdilo očakávanú jazdeckú dvojicu di Grassi – Rast (Video)

Lucas di Grassi a René Rast
foto: Audi Communications Motorsport / Malte Christians

Továrenský tím Audi dnes potvrdil očakávanú jazdeckú dvojicu pre nový ročník Formuly E. V monopostoch uvidíme bývalého šampióna Lucasa di Grassiho a Reného Rasta.

„René svojimi pôsobivými výkonmi dokázal, že sa vo Formule E cíti dobre a že vie byť rýchly a úspešný. Svoje miesto v našom tíme Formuly E si úplne zaslúži,“ nechal sa počuť športový riaditeľ Audi Dieter Gass. V augustovom berlínskom finále Rast šesťkrát bodoval a dokonca sa dostal na pódium. V poslednej dávke pretekov nazbieral 29 bodov a v konečnom poradí pilotov obsadil pätnáste miesto, pričom predbehol mnohých jazdcov s celoročným pôsobením vo Formule E.

„Preteky v Berlíne určite zvýraznili môj apetít, takže sa teším na moju prvú kompletnú sezónu Formuly E,“ tvrdí Rast. „Štartovať v tomto svetovom šampionáte s Audi pre mňa znamená začiatok novej vzrušujúcej kapitoly mojej kariéry a veľmi sa na to teším.“ Rast je členom Audi jedenásť rokov a okrem víťazstiev v 24-hodinových pretekoch v Daytone, Spa a na Nürburgringu vyhral aj sériu ADAC GT Masters a je dvojnásobným šampiónom DTM. Navyše má blízko k zlatému hetriku, pretože dve podujatia pred koncom sezóny DTM vedie priebežné poradie.

Po boku Rasta uvidíme skúseného Lucasa di Grassiho, ktorý začne už svoju siedmu sezónu vo Formule E. Po 69 pretekoch vedie historické tabuľky s 32 pódiami a 796 bodmi. Medzi jeho desiatimi víťazstvami sa nachádza aj vôbec prvé víťazstvo v premiérových pretekoch Formuly E, ktoré sa v roku 2014 konali v Pekingu. „V predošlých šiestich sezónach som zažil všetko: skvelé úspechy, porážky, šialené emócie. A to najlepšie ešte len príde, pretože niekdajší start-up sa teraz mení na majstrovstvá sveta pod hlavičkou FIA. Spoločne s Audi a Reném urobíme všetko pre to, aby sme v roku 2021 mohli povedať, že sme v boji o majstrovský titul.“

„Pre mňa bolo nesmierne dôležité, aby sme mali dvoch jazdcov, ktorí sa budú navzájom poháňať vpred a dosahovať svoje výkonnostné limity,“ pokračuje Gass. „S Lucasom a Reném sa nám to podarilo brilantne. Lucas nie je len najúspešnejším jazdcom v poli, ale je aj extrémne hladný a chce získať svoj druhý titul. René zanechal v Berlíne pôsobivú stopu. Jeho odhodlaniu sa už roky tešíme v DTM. Už sa teším, ako zažijem to isté vo Formule E.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *