Audi prišlo, aby zvíťazilo, tvrdí druhý najmladší pilot FE Daniel Abt

Daniel Abt

Stajňa Abt Schaeffler sa v úvodných sezónach snažila o prvenstvo v hodnotení pilotov i tímov, v oboch prípadoch neuspela. V úvodnom ročníku sa z titulu tešil pilot stajne NextEV Nelson Piquet mladší a v druhej edícii triumfoval Sébastien Buemi, ktorého tím Renault e.dams obhájil tímové prvenstvo z prvej sezóny. V Hongkongu sa začala tretia edícia elektrickej série a stajňa Abt v nej chce vystúpiť na najvyšší stupienok.

Pomôcť by jej mohol príchod Audi, ktoré rozbieha seriózny projekt zameraný na Formulu E. O príchode nemeckej automobilky sme vás informovali v našom článku. „Samozrejme, že teraz sa môžeme spoľahnúť na pomoc Audi, ktorého vplyv sa naplno prejaví vo štvrtej sezóne. Audi sem neprišlo, aby skončilo štvrté alebo piate, chce vyhrať. To je jasné. Ide o to, aby sa prijali kroky, ktoré sú najlepšie pre tím. Musíme počkať, ako sa veci vyvinú. Tento šampionát je atraktívny pre mnohých výrobcov,“ myslí si pretekár stajne Daniel Abt.

Nemecký tím vstúpil do šampionátu sľubne. V úvodných pretekoch v Hongkongu skončil Lucas di Grassi na druhom mieste, Daniel Abt preteky napokon nedokončil. Druhé podujatie sezóny je na programe 12. novembra v marockom Marakéši. Pôjde o historicky prvé preteky Formuly E na africkom území.

Zdroj: Motorsport-Total.com, foto: FIAFormulaE.com