Audi sa dočkalo prvého dvojitého pódia v novej ére Formuly E, vďaka Virginu…

Lucas di Grassi
foto: © FIA Formula E

Továrenskej stajni Audi zatiaľ nová sezóna nevychádza podľa predstáv a česť nemeckej značky zachraňuje zákaznícky Virgin. Robin Frijns a Sam Bird včera skončili na druhom a treťom mieste. Továrenskí piloti Lucas di Grassi a Daniel Abt včera skončili v druhej polovici bodovanej desiatky.

Audi sa stalo prvým konštruktérom, ktorému sa s vozidlami druhej generácie podarilo obsadiť dve pódiové miesta. Po pretekoch sa viac hovorilo o pilotoch Virginu, ktorí využívajú vozidlá Audi e-tron FE05. „Opäť sme sledovali strhujúce preteky s celkovým dobrým výsledkom pre Audi. Naši zákazníci z Virginu obsadili druhé a tretie miesto. Naše továrenské auta mali dobrý štart. Lucas a Daniel sa však do konca pretekov trápili. Musíme zistiť, prečo sme počas pretekov strácali rýchlosť,“ povedal športový riaditeľ Audi Dieter Gass.

Virgin sa v Marrákeši dočkal svojho premiérového dvojitého pódia, továrenské Audi môže závidieť

 

Audi opäť s problémami

Kvalifikácia tímu nevyšla podľa predstáv, di Grassi a Abt odštartovali výborne. Brazílčan sa v prvom kole posunul o päť miest dopredu, Nemec dokonca o sedem. Po niekoľkých kolách bola dvojica na dostrel lídrov. Po nesmierne dramatických pretekoch prišiel di Grassi do cieľa na siedmom mieste, Abt obsadil posledný bodovaný stupienok.

„Boli to bláznivé preteky. Po návrate dopredu som bol blízko k tomu, aby som sa dostal na čelo, ale bezpečnostné vozidlo nepriaznivo ovplyvnilo našu stratégiu. Siedme miesto a najrýchlejšie kolo pretekov. Sme späť v hre,“ povedal bývalý šampión, ktorému patrí v priebežnom hodnotení desiate miesto. Ten hneď v prvej zákrute z hry vyradil nováčika Pascala Wehrleina na Mahindre, ktorý bol po kolízii poriadne nahnevaný.

O dve pozície nižšie je Abt. „Mal som naozaj skvelý štart, po ktorom sa zdalo byť všetko v poriadku. Bol som na siedmom mieste v tesnom kontakte s vedúcou skupinou. Po prvej aktivácii útočného režimu som sa však na viac nezmohol. Zrazu sa rýchlosť auta stratila. Musíme zistiť, čo sa vlastne stalo.“

Audi patrí momentálne siedma pozícia medzi tímami. „Lucas bojoval takmer počas celých pretekov o pódium. Z jeho pohľadu prišlo na trať bezpečnostné vozidlo v nesprávnom čase. Každý zvažoval využitie útočného módu. Žiaľ, nám to nevyšlo. Daniel sa na začiatku výrazne posunul dopredu, ale takisto ho trochu ovplyvnilo bezpečnostné auto. Najdôležitejšie je, že naše auto má rýchlosť. Sme radi, že sme na pódiu videli dve autá Audi, ale musíme sa uistiť, že sa v Santiagu usmeje šťastie aj na nás továrenský tím,“ povedal šéf tímu Allan McNish.

Návrat k pretekom

VIDEO: BMW zahodilo dvojité víťazstvo, v Marrákeši milimetrový triumf d´Ambrosia na Mahindre