Audi sa pripravuje na reštart sezóny, prvé kilometre pre Rasta (Video)

René Rast
Foto: Audi Communications Motorsport / Malte Christians

Posledná fáza prípravy na reštart sezóny Formuly E sa začala aj pre nováčika vo farbách Audi, Reného Rasta. Nemec v berlínskom superfinále nahradí Daniela Abta, s ktorým tím rozviazal kontrakt po známom škandále z virtuálnych pretekov.

Abtov „náhradník“ testoval po boku svojho nového tímového kolegu, Lucasa di Grassiho, na okruhu Lausitzring, ktorý sa nachádza zhruba 130 kilometrov južne od Berlína. Rast má na konte zatiaľ jediné podujatie Formuly E, ktoré absolvoval pred štyrmi rokmi doma v Berlíne vo farbách Teamu Aguri. Dvojnásobný šampión DTM je dlhoročným jazdcom Audi, vo Formule E ho však čaká premiéra v službách nemeckého konštruktéra.

„Otvorené auto, úplne iný zvuk a úplne iné sústredenie v porovnaní s DTM. Počas uplynulých dní som nazbieral množstvo nových skúseností,“ tak zneli prvé slová Rasta po testoch. „V tíme ma prijali veľmi dobre a v Lucasovi mám veľmi otvoreného a skúseného učiteľa. Moje prvé kilometre som si veľmi užil a každým dňom sa viac a viac teším na preteky v Berlíne. Viem však, že to bude veľká výzva a nič nebude jednoduché.“

René Rast
Foto: Audi Communications Motorsport / Malte Christians

Rast zdieľal počas dvoch dní auto s di Grassim. Brazílčan je bývalý šampión a jeden z najskúsenejších jazdcov série. „Po mnohých týždňoch videí a telefonických hovorov bolo pekné opäť sa vrátiť do reálneho života. Čaká nás šesť pretekov, ktoré rozhodnú o šampionáte. Všetko je otvorené a my chceme prísť do Berlína perfektne pripravení. Testovanie je v tomto smere dôležitým krokom.“

Jazdci Audi sa budú pripravovať aj v ďalších dňoch a čaká ich aj práca v simulátore. O tituloch sa rozhodne v priebehu deviatich dní v Berlíne. Na pretekárov čakajú tri dvojité podujatia, čo bude pre všetkých účastníkov nesmierna výzva.

V Berlíne by sa mohlo jazdiť aj v protismere, obmedzenia predstavujú výzvu

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *