Audi sa pripravuje na spustenie vlastného továrenského tímu

Daniel AbtAudi sa pripravuje na kúpu sekcie ABT a na pripojenie sa k Formule E ako výrobca. Napriek tomu bude nemecký gigant počas ďalších troch rokov spolupracovať so spoločnosťou Schaeffler. Obe spoločnosti budú spolupracovať na vývoji elektrického motora, zavesenia kolies a elektroniky pre pohonnú jednotku. Stajňa už začala s testovaním nových dielov pre štvrtú sezónu.

„Sme veľmi radi, že sme naše čoraz bližšie partnerstvo s Formulou E a Audi predĺžili o ďalšie tri roky. S Audi už dekády spolupracujeme na inovatívnych projektoch v rámci motoršportu a samozrejme aj v oblasti vývoja komponentov pre produkčné vozy,“ prezradil šéf technologického oddelenia spoločnosti Schaeffler, Peter Gutzman.

Audi je titulným sponzorom stajne ABT, od budúcej sezóny bude nemecké zoskupenie plne továrenským tímom. Nemeckej stajni patrí v priebežnom hodnotení štyri podujatia pred koncom ročníka druhé miesto. Lucas di Grassi je jedným z hlavných ašpirantov na zisk titulu, lídrom v boji o celkové prvenstvo je však obhajca Sébastien Buemi.

Zdroj: e-formel.de, foto: ABT Schaeffler Audi Sport